Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Biztosítások

A kérdés
Kingdefender nevű felhasználó kérdése:

Ha németországba megbüntetnek és haza költözök magyarba akkor ott utolérnek?

Úgy néz ki egy nagy szabású büntetést fogok kapni a környezetvédelemtől. Most abba nem megyek bele miért. És ha esetleg haza költöznék akkor magyarországon kamatostul kapnék büntetést?

Keress kérdéseket hasonló témákban: büntetés, Németország

júl. 29. 18:27  Privát üzenet  

A válaszok
Természetesen igen! Söt!

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont júl. 29. 18:51 Privát üzenet
Persze, EU-n belül különösebb gond nélkül utolérnek. Csak emiatt még nem jár nagyobb büntetés, de ha nem fizeted akkor a késedelmi kamat ketyeg rá, meg ha behajtatják végrehajtóval, az még többe kerül neked.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont júl. 29. 18:53 Privát üzenet

A legrosszabb, amit csinálhatsz, ha hazamenekülsz.

A legjobb, amit tehetnél, hogy kint maradnál - nyilván kint jobban keresel - és egyezkednél a kinti hatósággal részletfizetésre vagy ha tudod, fizesd ki egyben.

Hogy miért a legrosszabb, ha hazajössz? Azért, mert létezik egy olyan, hogy Európai fizetési meghagyás, amivel országokon keresztül is lehet végrehajtani. Akkor ráadásul még sokkal-sokkal többet kellene fizetned- ugyanis nem csak a kamatot, hanem az országokon átívelő végrehajtás költségét is a nyakadba varrják. Mindezt ráadásul úgy, hogy itthon jó eséllylel sokkal kevesebbet keresnél, mint külföldön.

Még valami: a németek nem olyanok, hogy megúszhatod - hidd el, be fogják vasalni rajtad: ha kint, ha bent.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont júl. 29. 19:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Oké köszönöm a gyors válaszokat. Igazából én is így tudtam csak egy illető azt mondta nem érhetnek utol azért írtam ide.

# 4/6Időpont júl. 29. 19:22 Privát üzenet

ja mindig van egy okos, aki azt irja, hogy nem tudnak utolérni...

Utol tudnak nyugodj meg. Saját tapasztalat.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont júl. 29. 19:55 Privát üzenet
Utolérhetnek bizony. Ráadásul az adóhatóság az illetékes ezeket a tartozásokat beszedni.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont júl. 30. 05:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Û én magyar állam polgár vagyok az anyuka is. De kimentek nyaralni Németországba a hugához meg a keresztszülöhöz és nem hozza haza! Itt jár oviba én nem egyezem belle. Mit tegyek?
10. évet fejezi be a gyerekem itthonigimnáziumban, viszont a közeljövőben tervezzük a kiköltözést Németországba. Milyen lehetőségek vannak? Csak magántanuló lehet és haza kell...
Németországba vagyok azonnal haza akarok jutni Budapestre, higyan tudnek?
Németországba van egy kis tartozásom ha haza megyek magyarba akkor betudják rajtam hajtani vagy le is ültethetnek emiatt?
Miért olyan hihetetlen, h valaki 19 évesen kimegy dolgozni Németországba és 4-5 év múlva úgy jön haza h van kp-ban 9 millió forintja?
Németországba vagyok milyen ajándékot vigyek haza a barátaimnak ami tipikusan német, és Magyarországon nem lehet kapni, repülővel utazok szóval a finom Német sörök kizárva, valami ötlet?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Biztosítások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!