Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Köteles vagyok kifizetni a kárt?

Köteles vagyok kifizetni a kárt?

Figyelt kérdés
Kollégiumi blokkban tusolás közben eldugult a lefolyó nem az én hibámból és a blokkba folyt a víz aminek következménye, hogy feldagadt egykét bútor lábazata. Az eseménykor nem történt kár jegyzőkönyv felvétele pedig a balesetvédelmi szakember kijött megnézni az esetet közvetlen utána. Három héttel később keresett meg hogy térítenem kell a kárt. Köteles vagyok megtéríteni?

2019. nov. 11. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, amint igazságügyi szakértővel bizonyítják, egy perben, hogy nem a karbantartás hiánya, hanem a te hanyagságod okozta.

Addig meg fizettessék ki a biztosítóval....



De azért azt nem egészen értem, hogy pacsáltál ki annyi vizez, hogy utána a bútorok órákig vízben álltak a szobában

2019. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem álltak órákig vízben. Szerintem fel sem dagadtak.
2019. nov. 11. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Akkor hogy áztak rl a bútorok? Meg hogy került víz a szobába?
2019. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak rád akartak ijeszteni, de amíg nincs arról hivatalos végzés, hogy ezt neked kell kifizetni, addig nem kell.


Ha kifizetnéd a "kárt", amit ugye nem is nagyon látsz, akkor abból a pénzből új bútorokat vennének a szobádba?

Kétlem...


Nehogy bedőlj ennek!

Állami vagy önkormányzati fenntartású koli, semmire nincs pénz, így akarnak egy kis lóvéhoz jutni.

2019. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, bepróbálkoznak.


Gyerekem kollégiumból távozott, aztán nem kapta vissza a "foglalót". Telefon, közölték, takarítani kellett utánuk, ezért tartották vissza.

Írtam egy szép szerelmes levelet a vezetőnek, hogy a takarítás nem a károkozás kategória, jó lenne, ha olvasgatnák a saját házirendjüket. Kaptak 8 napot, hogy utalják a pénzt, egyébként a felettes szervükhöz fordultam volna.

Hát nem a kollégium bankszámlájáról ugyan, de megérkezett az összeg. :)


Mindenki másét "benyelték", akik annyiban hagyták.


Az esetedet olvasva, nem vagy köteles téríteni! Nem volt semmi szándékosság, vagy gondatlanság részedről, a kárt nem Te okoztad!

2019. nov. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!