Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy szezonális munkahelyről...

Ha egy szezonális munkahelyről leszámolok úgy, hogy nem vettem ki a szabadságomat, a munkáltató köteles kifizetni azt?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem erről a munkahelyről még a szezon vége előtt lelépek. A szabadnapjaimat békén hagyom. Leszámolás esetén a szabadnapokat kifizetik, vagy csak akkor, ha a szezont végigdolgoztam? Sajnos erről semmi sincs a szerződésben.


Egyébként a szerződés a szezonmunka ellenére határozatlan, de még az sincs beleírva, hogy mennyi szabadnap jár, és senki nem tudja... -.-"


2019. júl. 21. 18:09
 1/6 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam:


Nem a szabadnapjaimról, hanem a szabadságomról van szó. Azokat a napokat, amiket kivehetnék szabadság gyanánty kifizetik-e, ha leszámolok.

2019. júl. 21. 18:11
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért nincs beleírva semmi, mert határozatlan.


Időarányosan jár. Illetve életkor alapján.

Ezt nem szokták szerződésbe foglalni, mivel törvény írja elő.

Igen, kötelesek kifizetni.

Ha fiatal vagy és 20 napod van, és itt most dolgoztál 3 teljes hónapot, akkor az 20/4, azaz 5 napot kell kifizetniük.

2019. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, nagyon nem mindegy, hogy milyen munkaviszonyban foglalkoztatnak.

Ha egyszerűsített foglalkoztatással (napi bejelentés,heti 5 nap, egy hónapban max 15 nap) akkor semmilyen szabadság nem jár. Az, hogy van szerződésed, önmagában nem zárja ki az egyszerűsített foglalkoztatást, ugyanis akkor is lehet írásbeli szerződést kötni - csak nem kötelező.


Ha nem egyszerűsítettben vagy, hanem normális (8 órás) bejelentéssel, akkor pedig - ha nem adják ki a szabadságot, akkor ki kell fizetni. De ez csak normál bejelentésnél van így.

2019. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem egszerűsített munkaviszony, mert mindig azon van a hangsúly, hogy meglegyen az óraszámom. Rendes munkaszerződésem van.


Nagyon köszönöm a válaszokat!


Egy kérdés van még:


Ha felmondok (fel fogok), a szabadságot az utolsó fizetésemhez csatolják, vagy külön máskor fizetik?

2019. júl. 21. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:

A fizetéseddel együtt kell kifizetni, de ki is adhatja a munkáltató - nem feltétlenül lesz kifizetve.

Ezt a munkáltatóval kell megbeszélned.

2019. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. júl. 21. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!