Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A férjem után lehetek-e...

A férjem után lehetek-e biztosítva?

Figyelt kérdés
34 hetes veszélyeztetett kismama vagyok, ami miatt korán ott kellett hagynom a munkahelyemet. Táppénzre mentem, de valószínűleg még a szülés előtt lejár a további táppénzre való jogosultságom, így a munkahelyemen fizetetlenen szabadságra tudok menni. A nőgyógyászom azt mondta, a férjem után lehetek biztosítva. Ez igaz? Vagy mindenképp magamnak kell fizetnem tovább? Esetleg el tudok menni Csedre, ha innentől már megvan a 365 munkanapom vagy azt csak a szülés előtt 28 nappal lehet igényelni?

2019. nov. 14. 13:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én nem csaltam eddig sem és nem is akarok. Nem is értem a kommented. Szimplán feltettem egy kérdést, hogy a férjem után lehetek-e biztosítva,mert nekem ezt mondták. És nem kellene ítélkezned, ha nem ismersz. Bőven meglenne a 365 napom, csak tudod a munkahelyemen nem voltam biztosítva egy darabig, de ez csak akkor derült ki, amikor terhes lettem és elmentem az első ultrahangra, amit nem akartak megcsinálni, mondván, hogy nincs biztosításom,pedig már egy jó ideje ott dolgoztam. Ha saját hibámból nem lennék jogosult a Csedre, hidd el, nem is erőltetném. De ezt kicsit gerinctelenségnek érzem, hogy más hibájából mi szenvedjünk hiányt.
2019. nov. 15. 09:45
 12/14 anonim ***** válasza:
67%

a 9-esnek címeztem a téppénzcsalásos mozzászólást.


Ha viszont a munkahelyed szúrta el, menj el egy munkajogáshoz, és pereld be őket.

2019. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nem csal, mert valóban keresőképtelen. Sőt. HA lejár a jogosultsága, nem kap táppénzt. HA betegszabin lesz, akkor sem kerül pénzbe az államnak, sőt, mivel az járulékalap, megy be a közösbe és nem kell méltányosság, mert ezzel meglesz a szükséges ideje. Tehát hol is károsított meg bárkit a közösből? Pont hogy nem...
2019. nov. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy meg van betegszabija? Az nem csalás ha valótlan betegséggel veteti magát táppénzre? Érdekes értékrend.
2019. nov. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!