Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A már megkötött és befizetett...

A már megkötött és befizetett kötelező biztosítás díján változtathat e év közben a biztosító?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Október 2.-án kaptam az új kötvényt amiben évi 73 ezer ft volt a díj, be is fizettem az első negyed évet ami 11.06-tól volt érvényes. Megkaptam a visszaigazolást, onnantól nem foglalkoztam vele. Csak akkor nézem az emaileket ha várok valamit, így csak tegnap vettem észre, de kaptam egy fizetési felszólítást miszerint 7e ft tartozásom van. Utánanéztem és kaptam november végen egy új kötvényt amibe 25e ftal több az éves díj. A kötvény alján a dátum 11.25. Szóval nyeljem le hogy csak így ráemeltek, vagy van esély hogy ez nem lehetséges?
2020. jan. 4. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
22%
Úgy tudom, évente egyszer emelhetnek. Mivel november végén küldték az értesítést, így félő, hogy törvényes. Azt nem értem, hogy ez az idei díjad hogyan érinti.
2020. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tarifán NEM emelhetnek, ha változás van az adategyeztetés, illetve korrekció szokott lenni (pl valami tévesen lett megadva kötéskor)

Ugye a díj áll egy alaptarifából és nagyonsok tételből ami módosít (cím, kor, jogsi kora, tervezett km). Illetve ami még utólag jöhet az az, hogy mondjuk 20-án vetted az autót de csak 30-án kötöttél rá kötelezőt. Ez 10 napi fedezetlenségi díjat jelent amit kiküldenek.

2020. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!