Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Signal biztosító "adminisztrat...

Signal biztosító "adminisztratív" hiba miatt, pénzvesztés nélkül kilépni?

Figyelt kérdés

2 éve fizetek Signalnál egy öngondoskodási terv nevezetű alapot. Havi 20, meg beletettem egy nagyobb alapot is. Májusban egyszercsak kiutaltak nekem párszázezres összeget. Bementem az irodába, hogy ez mi? Ott mondta a nő, hogy huuu, hát ez adminisztratív hiba, elírták az alapszámot, és véletlenül az enyémet bontották fel, másé helyett. Éspersze, ez nem visszacsinálható. Itthon kiszámoltam, közel 800.000 bukásról beszélünk, mivel a meghatározott időn belül vagyok, így nagyon kicsi a visszavásárlási értéke. Ügyvédet kerestem, aki írt egy hivatalos levelet a Signalnak, hogy ha kell perelünk, de ennyi pénzzel nem károsíthatnak meg, adminisztráció miatt. Most úgy áll a dolog, 3 havi szrakodas után, hogy mégiscsak újra indítják az alapomat, visszautalom a pénzt, és mindenki boldog.

Csakhogy, már nem bízom a Signalban, nem szeretném még 8 évig rájuk bízni a pénzemet... Az ügyvéd szerint viszont vagy ezt fogadom el, vagy lenyelem a bukot. :(

másnak tapasztalat?



2020. szept. 17. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig hivatalos panasz az út, meg ügyvéd. Ha ők hibáztak, nekik kell benyelniük a károd téged meg kárpótolni.
2020. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha pedig vissza tudják csinálni rendesen, akkor meg az a gond hogy a termék miatt lennél minuszban, azon meg nem lehet választani. Jó tanács: Ha pénzt akarsz befektetni biztosítóban, ne ilyen cégeknél tedd hanem valamelyik százéves, világszinten dobogós cégekben, ahol még a költségek is jobbak, és ilyenek nem fordulnak elő.
2020. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, arra már rájöttem, hogy ez egy elég necces cég. Sajnos, ostoba voltam, megbíztam az unokatesómban, aki rámsózta. :(

Gondoltam családon belül csak nem akar kibszni velem, es de. Mint kiderült MLM cégben dolgozva kötelező volt ezt ajánlania. Ebben én vagyok a hibás.

2020. szept. 17. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy át akart verni, könnyen behülyítik a friss kollégákat ezekben a cégekben. Pont azt használják ki hogy rokonokra, ismerősökre menjenek rá akiknél van bizalom. Idegen embernek nehéz eladni aki elolvassa a feltételeket.
2020. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Signalnal én is coptam mint a torkos borz.
2020. okt. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!