Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Eladtam az ingatlanomat,...

Eladtam az ingatlanomat, megteheti a biztosító, hogy kéri a szerződést a felmondáshoz?

Figyelt kérdés
Mégis milyen alapon? Az adatokat beszolgáltattam nekik, de ez nem elég. Hogyan a fenében van ez? Nem ekkor mondom fel a biztosítást amikor és amiért akarom? Bármikor indok nélkül?

2020. okt. 6. 22:34
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
* akkor
2020. okt. 6. 22:49
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Elméletileg akkor mondod fel, amikor akarod. Gyakorlatilag lehetséges felmondási idő. Tehát mondjuk ha eladtad a házat/lakást/akármit szeptember 5-én, a biztosítás meg három hónap felmondási időt tartalmaz, te a biztosítónak szeptember 6-an mondtad, hogy felmondod, akkor megtehetik, hogy további három hónapot kiszámláznak neked. Lehet, hogy jó fejek akarnak lenni, és eltekintenek ettől a három hónaptól, ha bebizonyítod nekik, hogy azért mondod le a biztosítást, mert eladtad a házat.


Olvass át a biztosítási szerződésedet.

2020. okt. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Külföldi barátom házát adtam el meghatalmazással mert a covid határzár miatt nem tudott jönni szerződni. Nincs is nálam a biztosítóval kötött szerződése, így a tartalmát sem tudom átolvasni, de azért ez kiverte nálam a biztosítékot. Köszönöm a választ, értékeltem!
2020. okt. 6. 23:33
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Tőlem is kérték. Úgy emlékszem egyéb esetben évfordulókor lehetne csak felmondani.
2020. okt. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát jobb volna az őserdőben egy kunyhóban. A KGFB -nál tudtam hogy így van, de hogy itt is?...

Bezzeg amikor egyszer a saját házamnál volt egy viharkárom és persze nem fizettek, (17.000.- forint kárt állapítottak meg) azt ők azonnali hatállyal egyoldalúan felmondhatták, mondván, hogy számukra nem előnyös gazdaságilag a szerződés. Addig persze amíg 10 éven keresztül fizettem káresemény nélkül addig az volt... Logikus. Menjenek ezek a jó durva édes anyjukba!

2020. okt. 7. 00:17
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Kgfbnél se kell a szerződés.
2020. okt. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Törvény szerint minden biztosítás alapértelmezésben évfordulóra mondható fel. Kivétel az ún. érdekmúlás, amikor már nincs érdekedben fenntartani a biztosítást, mert eladtad a biztosítás tárgyát, jelen esetben a lakást. Elvben persze megteheted, hogy egyszerűen nem fizetsz, akkor díjnemfizetés miatt felmondhatja a biztosító (de követelheti is a díjat), de jobban jársz, ha igazolod, hogy eladásra került az ingatlan, mert akkor visszamenőleg az eladás dátumára kerül megszüntetésre a szerződés és visszakapod a már befizetett díjat is a megszüntetés dátumára visszamenőleg.
2020. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Az érdekmúlást igazolni kell. Ez teljesen rendjén van. Egyébként ki kell fizetni az éves díjat, amiről szerződés készült.
2020. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Természetes dolog hogy a biztosító kéri az adás-vételi papírt, hiszen azzal igazolod, hogy eladtad az ingatlanodat, másképp csak évfordulóra tudod felmondani, vagy nem fizeted tovább a díjat és megszűnik díjnemfizetéssel. Ha beadod az adásvételi papírt akkor megszűnik a biztosításod és visszautalják a maradék napokra eső díjat.

2020. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Jah hogy az adásvételit kéri. Hát persze, hogy kéri. Ez így tetmészetes. Én azt hittem, a biztosítási szerződést kéri és az nincs nálad, mivel nem a tied volt a lakás.
2020. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!