Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan vehetem rá a biztosítóm...

Hogyan vehetem rá a biztosítómat, hogy válaszoljon az egyértelmű kérdésemre?

Figyelt kérdés

Már kétszer megkérdeztem írásban a biztosítómat, hogy a házra kötött felelősségbiztosítás kiterjed-e a telken történt esetleges káreseményre is?

Mindkétszer kitértek a válasz elől. Először elküldték a rövidebb tájékoztatójukat, majd az egész kötvényt, hogy olvassam át, majd abból kiderül. Nos nem derül ki. Úgy van írva, hogy nem derül ki. Arra lennék kíváncsi, hogyha egy fa rádől a szomszéd házára, akkor fizet-e a biztosító? Ugyanis 10 milliós felelősségbiztosítást tartalmaz a szerződés.



2020. nov. 19. 06:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Olyan nincs, hogy nem derül ki. Ha TE nem érted a szöveget, az a te hiányosságod.

Ebben az esetben javaslom keress meg egy jogban járatos embert, és töle kérj pontosabb infókat.

2020. nov. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha a biztosítási kötvényedben az szerepel, hogy épület biztosítás és nem nevesíti a kertet, mint kockázati elemet, akkor lehet, h nem.

Alapvetően a biztosítások ingatlanra szólnak, az pedig az adott HRSZ alatti teljes vagyonelemet jelenti.

2020. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Off: Errol a farol beszelsz mar egy ideje, nem lehet elintezni, hogy ne doljon a szomszed hazara? Vagy ez nem egyszeru?
2020. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű, mert magasak, több van és csak ipari alpinista tudná megoldani. Egészséges fákról van szó.
2020. nov. 19. 10:02
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg miböl gondolod, hogy rádölne a szomszéd házára???? Egészséges fák nem szoktak kidölni
2020. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Vágasd ki azokat a rohadt fákat basszus, ne a biztosításon lovagolj! Esetleg kidől és nem házra esik hanem emberre, akkor megnyugodsz ha fizet a sz@ros biztositod? Ha alpinista kell akkor fizesd ki, vagy ennyire soher vagy? En 2015-ben 70 ezerert vagattam ki 3 db fát, számlával, semmisitessel, szallitassal.
2020. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
kertesház esetén a kerítésig szól a biztosítás alapesetben. Persze hogy térül.
2020. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Ki kell derülnie. Egy kárszakértővel kellene beszélni az adott biztosítónál.

A felelősségbiztosítás általában fizet abban az esetben, ha a kidőlt fa nem gondatlanság eredménye. Azaz tudod bizonyítani, hogy te karbantartottad és figyelted az állapotukat. Megtetted amit kármegelőzési szempontból meg lehet tenni.

2020. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
10%
Feljelentéssel
2020. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, te tettél fel egy kérdést, amire válaszoltam, erre zakkantnak nevezel....No comment! A Te hozzáállásoddal van inkább probléma, mert nem a fáidat teszed rendbe, balesetveszélytelenné, hanem a sz@ros biztosításon lovagolsz, fel tudod fogni mi a probléma evvel?
2020. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!