Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásbiztosítás felmondásához...

Lakásbiztosítás felmondásához kaptam egy Zálogkötelezetti nyilatkozatot. A kitöltése nem egyértelmű, sgítenétek?

Figyelt kérdés

A megvásárolt lakásra felvettem 6M forint hitelt, ebből még kb 4M a tartozásom. A banknál, ahol a hitelem van, lakásbiztosítást is kellett kötni, de szeretném felmondani, mert a háznak van saját biztosítása.

Nem egyértelmű, hogy ezen az adatlapon nekem mit kell kitöltenem:

[link]


2019. jún. 12. 22:51
 1/4 A kérdező kommentje:

Kockázatviselési cím: ez ugye a lakásom címe?

Biztosítási ajánlat/szerződés azonosítója? Kockázatviselés kezdete? Épületbiztosítás biztosítási összege - Ezek a kérdések most arra a biztosításra vonatkoznak, amit fel akarok mondani? Vagy a ház saját biztosítására?


Zálogjogosult neve, székhelye? Az, ha jól sejtem az ház lakásbiztosítója és ők töltik ki.

A hitelszerződésem adatainál a hitel összege az az, amit eredetileg fölvettem? Mert abból már elég sokat törlesztettem. Vagy a hátralékot kell beleírni?

2019. jún. 12. 22:58
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudod felmondani.

Két különféle biztosítási formáról van szó, az egyik a lakásbiztosítás (elaztatod a szomszédot, kitörik az ablak) a másik pedig egy hifelfedezeti biztosítás (keresőképtelen leszel, meghalsz, akkor a visszamaradt hitel fedezve van).

Amúgy két lakashitele nem is lehet az embernek, tehát azt nem csinálhatod, hogy két biztosítást kötsz és mondjuk leég a házad, akkor duplán kapod meg az értékét és veszel két házat. Egyedül az életbiztosítást lehet halmozni, mert az emberi életnek nincsen érték határa.

2019. jún. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a dokumentum egyébként nem a felmondáshoz kell, hanem a bejegyzéshez, ezt már akkor aláírtad, amikor felvetted a hitelt.
2019. jún. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pedig ezt küldte a hölgy, aki a ház saját biztosítását intézi.

A k&h-nál pedig fel lehet mondani a biztosítást 30 nappal a lejárat elött, csak igazolnom kell, hogy mekkora összeg vonatkozik a lakásomra a ház biztosításábol.

2019. jún. 13. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!