Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az üzletkötőt éri valami...

Az üzletkötőt éri valami hátrány, ha az ügyfél 1-2 éven belül felmondja a vele kötött életbiztosítást?

Figyelt kérdés
2021. máj. 13. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván szerződéstől függ...
2021. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Az agresszív értékesítési modellel és beszámlázós, külső értékesítővel dolgozó cégeknél gyakori, hogy vissza kell térítened a jutalék egy részét vagy egészét, ha a szerződést 3 éven belül felmondják. Pl. Fundamenta vagy a hírhedt három betűs.


Egy mezei biztosító fiókjában dolgozó sima ügyintéző esetén nem nagyon, ők sima alkalmazottak havi fix bérért.

2021. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pár éve az MNB is szigorított, hosszabbították is a biztosítók a visszaírást, egyben csökkentették, vagy megszüntették az X évi 0ft-os visszavásárlási korlátot az Unit Linkeknél. Szóval nem éri meg rátukmálni már valakire, mert úgyis visszaírják az egészet, első évben biztosan, de utána is csak lépcsősen csökken.


"Egy mezei biztosító fiókjában dolgozó sima ügyintéző esetén nem nagyon, ők sima alkalmazottak havi fix bérért."


A központi ÜFSZ-eken kívül MINDEN biztosító irodájában (Allianz, Generali, Aegon, CIG, stbstb) kizárólag üzletkötők vannak, illetve hálózati igazgatók, mind EV-k, vagy cégesek adózásilag. Nem alkalmazottak. Üdv, egy biztosítási ügynök.

2021. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Kieg: van hogy az ügynök alkalmaz bérért valakit, de inkább csak ügyintézésre. Ha közvetítőként kötnek is, akkor is van visszaírás, max leverik rajta.
2021. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen,szerződéstől függően 3-4 évig. Tapasztalatom alapján ez nagyon ritkán fordul elő,legalább is velem,mert az ügyfelek 95%-a teljesen felelősségteljesen dönti el a jövőjére vonatkozó elképzeléseit,a maradék 3% sajnos valami egyéb nem várd esemény miatt kénytelen így dönteni,a másik 2%,aki egyszer csak meggondolja magát, meg csak él bele a világba felelőtlenül és kb az élete is olyan mint ahogyan cselekszik.De a tárgyalás során ez legtöbb esetben kiderül.

Különben pedig ez az ügyfél szempontjából nemreleváns,hisz ügyfélközpontúak a szerződések.Minden munkakörnek megvannak a hátulütői.Ezt bele kell kalkulálni.

2021. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja,és biztosítónál nincsenek sima alkalmazottak fix bérért,legalábbis akik életbiztosítást kötnek.
2021. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"max leverik rajta"


Még nem hallottam,hogy bárkit is "megvertek" volna ezért.D Ugyan :D

Emberek,ez is egy felelősségteljes munka,mint bármelyik más.

Csa nyilván kell ehhez is tapasztalat,meg némi tudás,mint minden normélis szakmához.

2021. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem most másra jobban kell a pénz, illetve megemelték a befizetendő díjat, amire nem biztosítják a lehetőséget, hogy nem vállalom és maradok az alacsonyabb, általam vállalt díjnál, erről nem volt szó szerződéskötés előtt, én kifejezetten fix összeget tudtam vállalni, folyamatos díjemelést nem, ezt mondtam is az üzletkötőnek, az ajánlatban nem is szerepelt ilyen. Utánaszámoltam, és arra jutottam, hogy nem éri meg fenntartani ezt a biztosítást. Nem tudom, hogy az üzletkötő szándékosan vezetett-e félre vagy ő is pontatlan információkat kapott.
2021. máj. 18. 10:40
 10/14 anonim ***** válasza:
A kötelező indexálást írja az ajánlat csak az ügynök nem szólt róla biztos. Amúgy ez az infláció ellensúlyozására van. Hiszen ha nincs index, akkor egyre kevesebb a reálértéke a befizetett pénznek.
2021. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!