Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Így kiadnátok az adataidat?

Így kiadnátok az adataidat?

Figyelt kérdés

Korábban eláztattam kb 2 hete a szomszédot.

Átjött átszólt én is átmentem,szóban megegyeztünk hogy hív kárszakértőt és elismerem a kárt, beáztattuk falát.

Ez így stimt.

Most becsönget hogy írjam alá Groupama által adott nyilatkozat vagyonkár okozásáról.

Itt ebben van egy olyan rublika hogy ügyszám: 1234876

számok.

De megkérdeztem. hogy volt e kárszakértő nála: Ő mondta hogy csak telefonon jelentette be és kapott ügyszámot, de nem jönnek ki.

Mondtam neki, hogy ha nem jönnek ki,ami szerintem lehetetlen egy nagy Groupamánál, igy telefonon nem tudják megjósolni, hogy mi a baj mi történt mennyi a kár... stb stb ... hasukra biztos nem fognak ütni. vissza adtam a papírt, és mondtam neki hogy ha mutat nekem kárfelmérési jegyzőkönyvet ügyszámmal együtt, akkor hozzá tüzve visszaadom nyilatkozat vagyonkár okozásáról szoló papírt kitöltve elismerve. Ez a szomszédomnak nem tetszett, hisz tudom mi történt. persze tudom, csak mihez adom az adatomat???? Írásban szeretném látni hogy mi történt mit okoztam neki véletlen stvb stb

szó elszáll az írás megmarad. Erre ő azt mondja: Úgysem fognak kijönni ez egy kis kár. helyesen cselekedtem?



2021. jún. 21. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Helyesen. Bianko nem írunk alá semmit, főleg nem egy felelősség vállalási nyilatkozatot...
2021. jún. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is volt olyan kár, aminél nem jöttek ki, ez egy létező dolog. Jellemzően kisebb kárértéknél nem éri meg a biztosítónak a kárszakértő díját is kifizetni, így fotók alapján felajánlanak egy díjat, amit vagy elfogad a károsult, vagy nem.

Szerintem most nem döntöttél helyesen.

2021. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem szoktak kimenni.
2021. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
hát, ha polgári pert akartál, akkor helyesen
2021. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Felén is hajszálra ez volt, nem jöttek ki, szomszéd nem írt alá, végül lett per, és a szomszéd (károkozó) fizette a perköltséget meg mindent.
2021. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Biankot soha nem írnék alá, viszont gondolom, hogy amit a szomszéd áthozott, azon csak volt valami összeg... Vagy nem?


Egyszerűbb, ha bemész a Groupama biztosítóhoz és utánajársz. Én ezt tenném...

2021. jún. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Lényegében már leírták. A kárszakértő nem fog kimenni. Esetleg fizetheted annak a költségét is, ha annyira ragaszkodsz hozzá. Lehet ez csak megduplázza a kártérítés összegét.


Amit alá akart veled íratni az szerintem a kárbejelentő volt. Kitöltve minden adattal. Mondjuk biankó papírt nyilván én sem írnék alá. De itt szerintem nem erről van szó.


Ha már úgyis fizetni akarsz, akkor miért kellett a biztosítót igénybe venni? Fizethetnél közvetlenül zsebbe a szomszédnak.

2021. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a társasháznak van biztosítása, akkor a szomszéd milyen papírt lebegtet?
2021. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
8-as egy nyilatkozatot vagyonkár okozásáról
2021. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy felelősségi kárnál alá kell írni a károkozói nyilatkozatot,persze ha az pontosan ki van töltve.Ez a szabály,anélkül nem fog fizetni a biztosító.

Nem hiszem hogy egy üres papír volt,de ha igen,azt én sem írtam volna alá.Biztosítónál dolgozom.

2021. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!