Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A biztosítók ennyire nem...

A biztosítók ennyire nem követik a lakásárak változását?

Figyelt kérdés

Budapesti lakás vásárlás előtt állunk - 30M, sajnos -, most kalkuláltam egy lakásbiztosítást, és 10 millióra biztosítják. (Alapparamétereket adtam meg, alapterület, falazat..)

Ez így rendben van? Vagy elszúrhattam valamit?


2021. nov. 25. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Úgy érted, ha megsemmisül a ház, akkor ennyit fizet a biztosító? 🤔
2021. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen.
2021. nov. 25. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
De a telek a tiéd marad. Annak az értéket is számítják...
2021. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

:-D

Köszi. Amúgy társasház, tetőtér. Lenne marakodás a telken...

2021. nov. 25. 22:11
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Emelheted az összeget.


Mi pár hónapja kötöttünk biztosítást, mi 28ért vettük a lakást (Kelet Mo.) Alapból 14 millióra biztosították volna, de fentebb vittük az összeget 28 millióra. Pár száz forinttal fizetünk többet havonta így, de azért egy full leégésnél nem mindegy lenne.

Miénk is társasház, tetőtér.

2021. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5, nagyon köszönöm :)
2021. nov. 25. 23:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Szabadon lehet választani a biztosítási összeget, ami kijön az egy fix ft/nm árat számol.

Lakásnál viszont az a baj hogy lényegtelen mennyibe kerül, mert az újjápítési ktg nem egzakt mint egy háznál.

2021. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Ötös, áruld már el nekem a biztosítód nevét, mert én ha megemelném a biztosítási értéket 100%-kal, akkor nem néhány száz forintot emelne a biztosítóm, hanem 85%-ot. Emiatt kicsit alul vagyok biztosítva. Szeretnék átmenni a te biztosítódhoz majd évfordulón!
2021. nov. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!