Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a véleményetek a garantált...

Mi a véleményetek a garantált hozamú nyugdíjbiztosításokról?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel beszélgettem, és azt mondta ezek egyáltalán nem érik meg, sokkal jobb, ha portfólióban helyezem el a pénzt egy másik nyugdíjbiztosításban.

Ezek a garantáltak tényleg ennyire rosszak? Ha igen akkor miért léteznek egyáltalán?



2021. dec. 3. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én filozófiám, az hogy, magadba fektessed a pénzt, és idővel meg térül.

Nem hiszek, a nyugdíjbiztosítási rendszerekben.

Ha az állam, egyszer már lenyúlta, meg teheti, és meg is fogja tenni, még sok alkalommal.

Tanulj nyelvet és szakmát, ezt nem veheti el tőled senki.

2021. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1

A nyugdíjbiztosítást nem tudja lenyúlni, sőt, dotálja.

Nem olyan rosszak - nem mind.

2021. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A garantált hozamnak ára van. Lényegesen alacsonyabb a hozamuk, mint ami átlagban elérhető ...de az garantált. Annyira alacsony amit garantálnak, hogy most akár infláció mértéke alatt is lehet. Így hosszútávon bizonyosan nem éri meg, de vannak akik annyira a biztonságot keresik, hogy inkább lemondanak a magasabb hozamokról.
2021. dec. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 Lényegesen alacsonyabb a hozamuk, mint ami átlagban elérhető ... - szerintem ez futamidő függő is. Ha csak 20 év vagy az alatt van vissza, akkor szerintem jobb a biztosra menni, mint jön egy jó kis recesszió vagy válság és még az sem jön be, ami ezzel bejött volna.
2021. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Nyb. hosszú távú, ezért a fix hozam nem éri meg mert kicsik. Látható hogy pl a részvényalapok rövidebb távon változnak, de hosszú távon egyértelműen nagy hozamot termelnek.
2021. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdés : mi a hisszútáv ebben az esetben. Szerintem min. 20év.
2021. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!