Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A biztosító milyen alapon...

A biztosító milyen alapon tesz vissza Bonus/Malus A00-ba?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve megvan az autóm. Idén évforulókor biztosítót váltottam. Megkaptam az új Bonus/Malust is.

Nemrég kaptam egy csekket amin magasabb volt az öszeg mint az előzőn, de nem is nagyon néztem. Aztán kaptam egy levelet, a szerződésem volt benne, de nagyobb összeggel és Bonus/Malus A00-val. Balesetem nem volt.

Érdeklődnék, hogy milyen alapon tehet ilyet?



2021. dec. 23. 17:56
 1/9 Fsms ***** válasza:
61%
A váltásnál a korábbi biztosítód bónusz/málusz igazolást kikérték és be küldted az új biztosítódnak? Ha nem akkor a0 ba sorolnak automatikusan.
2021. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
2 balesetmentes év után sorolnak a következő kategóriába.
2021. dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig melyik B/M osztályban voltál?
2021. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

#1

Az új biztosító mindig lekéri a régitől.

Nem automatikus az A00 sem.

Ha a régiben B5 voltál, az újban is az leszel.

Ilyen trükkel nem lehet megszabadulni az előélettől..

2021. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Engem visszatettek automatikusan a0ba az új biztosítónál. Nekem kellett beküldeni, hogy b2 vagyok és akkor nagy kegyesen csökkentették az éves díjat 200 forinttal.


Amúgy ha egy éves az autód, nem is kellene még feljebb váltania, nem?

2021. dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Előző évben B1-ben voltam. Az első szerződésben ennél a biztosítónál meg B2-ben.
2021. dec. 24. 08:53
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem.

Ha több mint egy éve van meg az autód, az azt jelenti, hogy még nincs két éve. Első (előző) biztosítási évben úgy lehettél B1-ben, ha korábban, másik autó üzembentartójaként elérted, nem több, mint két évvel korábban, és így figyelembe lett véve ennél az autónál.

Azt sem értem, hogy „első szerződésben ennél a biztosítónál meg B2-ben.”, „Aztán kaptam egy levelet, a szerződésem volt benne, de nagyobb összeggel és Bonus/Malus A00-val.” Ha ez a második biztosítási éved, és biztosító váltás után egyben első biztosítási éved a jelenlegi biztosítódnál, akkor hogyan van ennél a biztosítónál első és második szerződésed?


Egyébként, a hatályos, a bonus-malus rendszer, az abba való besorolás, illetve a kártörténeti igazolások kiadásának szabályairól szóló 21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet szerint

• A besorolás a következő biztosítási időszakban egy osztályt emelkedik, ha a szerződéssel érintett gépjármű az új biztosítási időszakot közvetlenül megelőző biztosítási időszak és az új biztosítási időszak kezdő napjai közötti időtartam során legalább 270 napig biztosítási fedezettel rendelkezett és ebben az időtartamban az üzemben tartónak az érintett gépjármű vonatkozásában - a károkozás időpontjától függetlenül - kártérítési kötelezettsége (az első kárkifizetés vagy a biztosítóval szemben hozott jogerős ítélet dátuma) nem vált ismertté.

Kivétel, ha eléri a B10 besorolást, mert akkor változatlan marad.

• Személygépkocsi, motorkerékpár esetén a megelőző biztosítási időszak és az új biztosítási időszak kezdő napjai közötti időtartam kártörténeti adata alapján, 1 károkozás esetén 2, 2 károkozás esetén 4, 3 károkozás esetén 6 osztállyal lejjebb kell sorolni, kivéve, ha eléri az M04-es osztályt, mert lejjebb már nem sorolható. 4, vagy több kár esetén egyből az M04 osztályba kell sorolni.

• Egy adott biztosítási éven belül a szerződés besorolása nem változik.


Itt senki nem fogja kitalálni, hogy pontosan mi történt, és főként tisztázni nem tudjuk helyetted. Fordulj a biztosítóhoz.

2021. dec. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én sem értem, hogy miért kaptam még egy szerződést. Egyszer csak megjött. Ugyanazokkal az adatokkal, dátumokkal. Egyedül a Bonus/Malus más meg az összeg.

Illetve nem ez az első autóm. A másikról hoztam át Bonust.



Természetesen fogok a biztosítóval is beszélni, de épp ünnep van nem érem el

2021. dec. 25. 10:28
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét!

Nagynehezen sikerült elérjem a biztosítót és mint kiderült nem volt meg nekik az előző biztosító által kiállított dokumentum, a kártörténeti adatokról. Miután egyeztettük az okmány számát, megoldódott a dolog.

2021. dec. 29. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!