Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen biztosítást érdemes...

Milyen biztosítást érdemes kötnöm, ha a bruttó bérem 650-750 között mozog?

Figyelt kérdés

28 éves egyedülálló férfi vagyok. Életbiztosítast nem tudom van-e így értelme kötnöm, hogy nincs senkim.


jövedelempótlóra gondoltam, ha esetleg huzamosabb időre lebetegednék.


2022. ápr. 19. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ilyen bér mellett érdemesebb nagyobb megtakarítást összeszedned (akár 1-2 évnyit) és felesleges biztosítást kötnöd. De ez csak az én véleményem.
2022. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Balesetbiztosítás, lakásbiztosítás
2022. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lakásbiztosításom van.
2022. ápr. 19. 15:08
 4/7 A kérdező kommentje:

1es, mit értesz ez alatt? Fektessem be valamibe? Jelenleg 20-30 ezernél nem szánnék többet ilyenre. Tudom, hogy a biztosítás havi dija töredéke ennek az összegnek.


Gondolkodtam valamilyen nyugdijmegtakaritason is már, de még annyira nem foglalkoztat. Majd 2-3 év múlva.

2022. ápr. 19. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem ilyen bér mellett érdemesebb nagyobb megtakarítást összeszedned (akár 1-2 évnyit) és felesleges biztosítást kötnöd. De ez csak az én véleményem."

Inkább mindkettő. Ilyen fiatalon havi párezerért lehet 20-30 milliós Bizt. Összegre életbiztosítást kötni, persze akkor érdemes ha van feleség és/vagy gyerek.

2022. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5# Ebben egyetértek. Ha az embernek van családja és ő a családfenntartó, akkor legyen biztosítása. Ha nincs, akkor szerintem felesleges pénzkidobás, de ismétlem, ez csak az én véleményem. 1-2 évnyi likvid tartalékot mondjuk állampapírba tennék jobb híján. Legyen mihez nyúlni azonnal, ha kell. Egy jó biztosítás, ami balesetre és betegségre is biztosít értelmezhető biztosítási összeggel, drága és (remélhetőleg) sosem térül meg. Azt a havi 7-10-15 ezer forintot költse az ember inkább másra. A nyugdíj pénztárakat sem tartom fiatalon értelmezhetőnek. Inkább egészségpénztár. Azt érdemes kihasználni, ha van mire és van önsegélyezője baj esetére.
2022. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köss egészségbiztosítást,mert arra szükséged lehet bármikor.Kórházi ellátás,kritikus betegség stb és mellette indíthatsz megtakarítást,jelenleg a piacon nagyon rugalmas konstrukciók vannak,nekünk az Allianznál van.
2022. ápr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!