Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Pmáp vagy életbiztosítás...

Pmáp vagy életbiztosítás 15..20évre?

Figyelt kérdés

Kértem egy ajánlatot hosszú távú befektetésre. Kaptam signal előrelátó programját, az union vienna you selectjét. Szépek a számok de a költségek is magasabbak, számomra nehezebb értelmezni a rengeteg mi mennyi s mikor hogy vonnak le, s milyen alapokba fektessenek. Megérheti mélyebben elmerülni a megértésükbe vajon?


Jelenleg kb 10hónapnyi tartalékom van máp ban, s jelenleg pmap ba gyűjtögetek.



2022. dec. 27. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A biztosítások Unit Linkek, nagy költséggel járnak, a biztosító és az ügynök jutalmára. De egy a legfontosabb: pont ezek a legdrágábbak, más biztosító kevesebbet von le. A termék ugyanaz, a háttér is szinte ugyanaz amikbe fektetnek.
2022. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább állampapír, legalábbis 2-3 évig. A MÁP-ot már rég el kellett volna adni és áttenni PMÁP-ba...
2023. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pécsi bácsi ***** válasza:
67%

Ha belemélyedni nem is, de egy felkészült tanácsadót választani célszerű, aki rendszeresen odafigyel a pénzügyekre.

Ilyen időtávra szerintem nem megoldás az állampapír (az inkább csak rövid-, vagy max. középtávra). Középtávon egy megfelelő befektetési arany konstrukció is komoly előnyöket biztosít. A hosszútávú célokra célszerűbb megoldás a biztosítás.

Ajánlom a nyugdíjbiztosítások kedvezményeit is kihasználni, mert kevés lesz az öregségi nyugdíj és butaság lenne a 20% SZJA visszaigénylésről lemondani.

2023. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem mindkettő.A felsorolt biztosítók nagy költséggel dolgoznak.Jelenleg az Allianz a legolcsóbb a piacon.Kérj tőlük is egy ajánlatot.Mabisz honlapján megtalálod a biztosítások TKM mutatóját.Ott látszik hogy melyiknek a legalacsonyabb a költsége.
2023. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!