Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Akinek sikerült biztosításközv...

Akinek sikerült biztosításközvetítőként elhelyezkedni, mennyi munkával mennyi pénzt keres átlagosan?

Figyelt kérdés
Én kicsit több, mint egy éve dolgozom a szakmában, mint függő biztosításközvetítő, de negatív benyomás alakult ki bennem. A menedzserem nagyon sokat segít, és a kollégák is kedvesek, igazából ez az egy oka van, amiért még ott vagyok. Most már ott tartunk, hogy 96 ezret kell havonta leperkálnom, mint általányadózó (ugyebár én még KATÁ-val kezdtem, ami majdnem a fele volt), fizetem a könyvelőt, ami majdnem 20 ezer, telószámla egy 10-es, úti költséget nem térítenek, mert ugyebár vállalkozó vagyok... Oké, időnként adnak belső címanyagot, akiket tudok hívogatni, de az sem feltétlen sikersztori, a hideghívást meg hagyjuk is. Ismerettségi kör kimerült... Nem mondom, az eleje nagyon jól indult, volt hónap, hogy majdnem 8 kilót kerestem, de most már jobb hónapnak számít, ha meg van a 200 ezer, amiből még lejönnek a járulékok... Volt, hogy teljesen kinulláztam egy hónapot, és hogy kölcsön kellett kérnem. Nem is olyan keveset. Ez, hogy magam osztom be az időmet, ez is egy nagyon kétélű penge, mert hajlamos az ember elkényelmesedni. Az biztos, hogy messze nem dolgozok napi 8 órát, de aki ebben benne van,és tényleg keresi az ügyfelet, az tudja, hogy 2 óránál többet nem nagyon érdemes telefonálni, mert egyszerűen kiégsz a sok elutasítástól, és negyed annyira nem vagy lelkes, ergo még nagyobb eséllyel kapsz nemet. Látom én, hogy vannak, akik megragadtak a szakmában, idősek, nekik kötni se kell, több száz ezer ft jön havonta az eddigi szerzéseikből, azt is látom, hogy vannak nagyon talpraesett, jó üzletkötők, menedzsere,k széles ismerettségi körrel, akik hazaviszik az 500 000-1 000 000 ft-okat lazán, de én nem az vagyok. Szerintetek mennyi időt, tanulást és energiát kellene ebbe belefektetni, hogy normálisan tudjak élni, és ne csak arra keressek, hogy befizetgessem az adóimat...? Nagyon el vagyok keseredve, azt hittem találok egy jó melót érettségivel, de 0 ft megtakarításom van 14 hónap alatt, nagyon szűkösen jövök ki arra, hogy magamat fenntartsam úgy, hogy a szüleimmel élek, de mint mondtam, volt, hogy nekik kellett kisegíteniük. Mit csináljak egy érettségivel?

2023. febr. 7. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennèl mèg egy arufeltöltő munnkàval is jobban jàrsz.
2023. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a terület amúgy szakmailag tetszik neked (a biztosítás és az értékesítés), akkor messzire juthatsz. De ez minden tevékenységgel így van. Tehát az az első kérdés, amit tisztázni kell magadban, hogy ezeken a területeken van-e küldetésed. Ha igen és képzed magad, akkor meglesz az eredménye is. Ha nem, akkor tovább kell lépni, mert hasznos időt veszítesz.

Kérd a kollégáid segítségét, akik sikeresek. Figyeld meg, ők hogyan dolgoznak, beszélgess velük (ne csak a menedzsereddel).

2023. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 évig dolgoztam ebben, sokat láttam. Igaz amit írsz, ugyanígy volt és sok mindent így gondoltam. De elég volt hogy minden hónap 0ról indul, idegeskedni kell hogy meglegyen elég szerződés, amit persze befizetni is kell, azért is csesztetni őket, folyamatosan agyalni, nyomulni, telefonálni sokat, rohangálni, sokszor persze semmiért, mert sokszor nincs szerződés, felülről meg a manager basztat folyamatosan a számok miatt, Excel tábláknak kell megfelelned... elég volt. Két+1 féle sikeres kolléga volt: aki újabb és a lelki világát, szabadidejét eldobva csinálja folyamatosan, esti tárgyalások, egésznap telefonálás, ez nem élet szerintem, illetve az öregek, akik 30 éve benne vannak, akkor jól megszedték magukat mikor más volt ez a szakma, és a folytatólagos sokszáz ezer forintből élnek, meg kb 150-200 amit a hónapban kényelmesen megkötnek. +1, ami nagyon kevés volt: sok folytatólagos, és közbe is sokat dolgozik, de ehhez szerencse és remek kapcsolati háló kell. Ez gyakran vidéki kolléga, ahol ugye ők "A" biztosítós.
2023. febr. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 13 éve vagyok a szakmában.Az első két év nehezebb,sokat nagyon sokat kell tanulnod hogy sikeres legyél.Ehhez persze kell egy olyan vezető aki támogat,és ért is hozzá.Én mondjuk jobban kerestem az elején is mint te,de sokat is dolgoztam.Azt kell eldöntened hogy alkalmasnak érzed e erre az összetett feladatra magadat.Ha már most tiszta stressz vagy,én is azt javaslom hogy szánj rá egy két napot és gondolkozz el mit is szeretnél.Tévhit hogy aki régebben itt van,az csak a folytatólagosból él,nem is hagynák ezt neki.De az igaz,hogy ezért a mostani "nyugalomért" ők egykor nagyon keményen megdolgoztak.Itt nem fog semmi az öledbe hullani sajnos,minden forintért meg kell dolgozni.De hol nem? Már ha egy kicsit jobban is akarsz élni
2023. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pekkay válasza:

heti 3x2 (4-5x1) ora tanulassal (kreativ, barmi mas anyag) 6 honap alatt meg lesz a nemet kozepfoku nyelvvizsgad. utana azt dolgozol a szomszedban amit akarsz es letojod a gondjaidat.

tapasztalat.

nints mith.

2023. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!