Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Biztosításközvetítőknél hogy...

Biztosításközvetítőknél hogy megy a gyedre jogosultság?

Figyelt kérdés

Hallodtam már annyi félét...

Állítólag csak gyesre vagyok jogosult plusz 4órára be lehetek jelentve?? Ez hülyeség szerintem!


2012. jan. 17. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyed jogosultság nem attól függ ,hogy te biztosítás közvetítő vagy-e vagy lakatos... Attól függ, milyen jogviszonyod volt, és megvan-e megfelelő jogviszonyból pl. munkaviszony a 180 nap folyamatos, 2 éven belül....
2012. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyéni vállakozó vagyok nem hiába ebbe a témakörbe írtam....
2012. jan. 17. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk:

Már "ezer éve" 365 nap kell, nem folyamatosan, az igénylést megelőző két évből.

A gyes mellett csak a gyerek egy éves kora után lehet dolgozni, heti max. 30 órát v. időkorlátozás nélkül ha otthon dolgozol. Ha egy éves kora előtt munkába állsz, nem jár gyes.

2012. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor mostmár tényleg nem értem miért akartak engem félrevezetni?
2012. jan. 19. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:
szia! én is vállalkozóként mentem gyedre.a járulékokat fizeted,vagyis biztositott vagy. tehát jár a táppénz,tgyás,majd a gyed. gyes 2 éves kortól jár. gyed mellett nem, de gyes mellett 6 órában dolgozhatsz.
2012. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és ha csak a járulékok fele van befizetve? De biztosított vagyok vagyis a tb rendezve van?!
2012. jan. 19. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!