Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha káresemény történik, amire...

Ha káresemény történik, amire a biztosító fizet, tényleg emeli utána a biztosítási díjat?

Figyelt kérdés

Egyelőre nincs biztosításom, de egy itteni kérdésnél olvastam ilyet.

Vagyis, ha jól értem, fizetek egy megbeszélt összeget a biztosítónak. Ezt szépen fizetem neki mondjuk 2 évig, hogy egy fillért sem látok belőle. Egyszer történik valami, amire kifizeti a befizetett összeg töredékét és még díjat is emel, amiért fizetnie kellett nekem? Akkor ez nekem miért éri meg?


2023. márc. 19. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A biztosítási díjak emelése a káresemények után különböző tényezőktől függ, és általában a biztosítótól és a kár típusától függően változó. Általában azonban a biztosítók a károk elszámolása után felülvizsgálják az ügyfél biztosítási kockázati profilját, amelyet a díj kiszámításakor figyelembe vesznek. Ha az ügyfél kockázati profilja változik a káresemény miatt (például nő a káresemények kockázata), akkor a biztosító feltehetően magasabb díjat számít fel.


Azonban fontos megemlíteni, hogy nem minden káresemény esetén emelkedik a biztosítási díj. Azon károk, amelyek nem befolyásolják jelentősen az ügyfél kockázati profilját, nem feltétlenül vezetnek díjemeléshez. Emellett vannak olyan biztosítók is, akiknek az üzleti modellje nem épül az ügyfelek díjemelésére, hanem inkább a hosszú távú ügyfélkapcsolatokra és a lojalitásra fókuszál. Ennek eredményeként az ilyen biztosítók kevésbé valószínű, hogy díjemelést alkalmaznak egy káresemény után.


Mindenesetre, az ügyfeleknek mindig érdemes alaposan áttekinteni a biztosítási feltételeket és feltételeket, hogy tisztában legyenek azzal, hogy milyen káresemények vezethetnek díjemeléshez, és milyen egyéb tényezők befolyásolják a biztosítási díjakat.

2023. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, milyen biztosítás. A lakásbiztosítás valószínűleg nem emelkedik. A kötelező biztosan fog.
2023. márc. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lakásbiztosításom úgymond inflációkövető. Tehát nem azért emelkedik évente a díja, mert két évente eláztat a felső szomszéd és károm keletkezik, hanem az emelkedéseket veszi figyelembe, mert ebben egyeztem meg annak idején a biztosítóval, hogy ilyet szeretnék.
2023. márc. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ.

Pl. egy kötelező felelúősségbiztosítás esetén ha kárt okozol, akkor a bónusz fokozatod romlik és emiatt emelkedik a díj.

Viszont pl egy lakásbiztosításnál nem biztos, hogy emelkedik a díjad.


Biztosítótól, biztosítás fajtától és még rengeteg mástól is függ.

2023. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kárhányadtól függ, lakásbiztosítás meg casco díja is emelkedhet de ahhoz akár évi 2 esemény is kellhet.
2023. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Cascoból nekem volt olyan módozatom, aminek 13 éven keresztül egy forinttal nem lett magasabb a díja, pedig egyszer egy elemi kárra közel 1 milliós kifizetés volt rajta.

Kíváncsi lettem volna, most a nagy inflációban se változott-e volna a díj.

2023. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!