Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A nyugdíjbiztosítást kilehet...

A nyugdíjbiztosítást kilehet venni 65 éves kor előtt is?

Figyelt kérdés
2023. márc. 27. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg ki, bár jó eséllyel kevesebbet.

A szerződésben meg van határozva, hogy az idő előtti visszavásárlás esetén az értékének mekkora %-át fizeti ki a biztosító. Ha ez az összeg magasabb, mint az addig befizetett összegek együttesen, a többlet kamatadó-köteles; ha a szerződés nincs 5 éves úgy a teljes kamatadót, 5-10 év közötti szerződés esetén a kamatadó felét, 10. évtől viszont már nem kell megfizetni (ha rendszeres díjfizetésű volt a szerződés).

Ezen felül az esetlegesen igénybe vett állami adójóváírást, 20%-kal növelten kell visszafizetni az államnak.


Egyszeri díjas szerződésnél a teljes kamatadót kell a 3. évig, felét a 6. évig befizetni, 6 év elteltével már nem kamatadó-köteles (ha a kifizetendő összeg magasabb, mint a befizetett).

2023. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ki lehet venni, de valószínűleg ráfizetéssel, aminek a mértéke attól függ, hány éves a biztosítás. Ugyanakkor azt gondolom, hogy hosszú távon ráfizetés, ami annál nagyobb, minél tovább van bent. Én 7 után vontam ki 4 millió százból három milliót, mert azt láttam, hogy nem hogy haszon, de még a befizetett pénz sincs meg. És a részleges kivéttel ugyan buktam félmilliót (az adójóváírás összegét nem számolom, mivel azt kaptam), de még így is jobban jártam, mintha továbbra is bent hagyom. A kivett pénzt állampapírba tettem, ami egy éven belül ledolgozza a veszteséget. A maradék pénz meg az éves minimális befizetéssel meg adójóváírással már kihúzza a hátralévő 3 évet. Szóval röviden: ha még nagyon sok idő van hátra és már most is veszteséges, célszerű kimenteni még veszteség árán is, vannak biztonságos, kockázatmentes elég jó hozamot produkáló lekötési lehetőséget, a biztosítókat meg befektetési alappal együtt el kell felejteni. A nyugdíjbiztosítás költséges, az értékpapír piac bizonytalan, az állami jóváírás meg csak parasztvakítás az évi max. 130 ezerrel.
2023. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A 20. Évet követő évben már adómentesen lehet kivenni.
2023. márc. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!