Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan lehetséges,hogy 19...

Hogyan lehetséges,hogy 19 évig fizettem egy életbiztósítást 1620000ft-ot be fizettem és amikor lejárt ,csak 1240000 ft-ot kaptam vissza ?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 12. 23:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
A biztositok abbol elnek hogy a hulyek mint te fizetik az helyett hogy allampapirba vagy reszvenybe raknak a pnezt. Ha nem lettel beteg/haltal meg akkor semmivel se tartoznak... A szerzodest kellett volna elolvasd
2023. ápr. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Unit linked lesz nagy valószínűséggel. Amikor velem akartak ilyet kötni elkértem a szerződést az aláírás előtt, bár az ügyintéző mondta, hogy ez nem szokás. Elkeztem elolvasn. Összesen 16 oldal volt, de a 4. oldalon abbahagytam, ahol szerepelt, hogy nincs tőkegarancia. Köszönöm szépen, inkább magamnak fektetem be a pénzt.

Magyar ember mikor fogja elolvasni, amit aláír? Még cikinek is érzi, ha Mancika kicsit presszionálja őt. Látjátok ezt nem tanítják az iskolában.

2023. ápr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem levonták az SZJA-t is meg más járulékokat?
2023. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%
Mert az életbiztosítás nem befektetés, hanem egy szolgáltatás amiért fizetsz. Minél több kockázatot fedezel benne,annál nagyobb a díj és annál kisebb lesz a visszakapott pénzed. Ezek szépen le vannak írva a szerződésedben.
2023. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

Tippre valami klasszikus vegyes, vagy kockázati elemekkel tarkított Unit Linked. Rengeteg ilyennel találkoztam ügyintézőként.


"Nem levonták az SZJA-t is meg más járulékokat?" - ezek adómentesek egy idő után. Amúgyis sok lenne ez.

2023. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam mert nekem is volt, 10 év után felvettem, nekem munkahely fizette azért se tudtam nagyon azt sem mi volt, de majdnem -400 ezer volt a 10 év utáni megszüntetésnél az adóvonzat.
2023. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
61%
Az ÖNYP lesz akkor, ott komoly a fizetnivaló, ha nem csak a hozamot veszi ki az ember hanem az egészet. Ami amúgy butaság, max akit nem érdekel a nyugdíja majd.
2023. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xswerdy ***** válasza:
69%

egy klasszikus életbiztosítás csak halál esetén fizet (illetve esetenként rokkantság esetén is), tehát lejáratkor nem kapsz semmit.


Mivel ez egyes ügyfelekben rossz szájízt okoz, kitalálták a biztosítók, hogy legyen a biztosítás befektetéssel kombinálva. De ebben nincs nagy csoda, a havi díjnak egy része megy a a biztosításba, a másik a befektetésbe.


Ezeket a biztosításokat jellemzően a befektetésre fókuszálva kínálják azaz minimális kockázati résszel.


Szóval ami miatt kevésnek tűnhet az, amit kapsz:

1. a befizetések egy része a kockázati alapba megy, ha életben maradtál, azt buktad

2. a befektetések hozama nem mindig olyan fényes, az is lehet, hogy negatív

3. vannak a dologban jelentős költségek is. A mögöttes befektetési alapnak is van alapkezelői díja. Aztán a biztosító is jellemzően igen magas költség mellett értékesíti ezeket.


Az a ritkaság, ha valaki a végén többet kap vissza, mint amit befizetett. Ezek jellemzően nagyon rossz konstrukciók, és elég bonyolultak, így nehezen átláthatóak. Bár részletesen átolvasva a feltételeket, látszik, hogy ebből nem lehet jól kijönni, de kevesen veszik a fáradtságot.

2023. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!