Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha van fix összegű biztosításo...

Ha van fix összegű biztosításom lakásra, akkor megéri váltani egy olyan lehetőségre, hogy a biztosító a káresemény idején a mindenkori aktuális újjáépítési érték szerint fizet?

Figyelt kérdés
Tehát tulajdonképpen ez egy biztosítási érték nélküli lakásbiztosítás lenne, s gondolom én a káresemény bekövetkezésekor a jelenlegi piaci árakat veszi figyelembe.

dec. 2. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van egy maximum biztosítási érték. Nyilván akkor jársz jól ha a biztosítási összeg fedezi a károdat. Azt te tudod, hogy mennyit ér a házad és mennyit fizetne a biztosító teljes megsemmisülés (lakhatatlanná válás) esetén.
dec. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az értem, csak ugye a szerződés arra tér ki, hogy a káresemény bekövetkezésekor a jelelegi piaci árakat veszi figyelembe, hogy most mennyi lenne ennek az 51 négyzetméteres lakásnak az újjáépítési értéke. Tehát én szerintem nem az a lényeg, hogy most mennyit ér, hanem ha történne valami nagy kár, akkor a jelenlegi piaci újjáépítési ár szerint fizetne. Vagy rosszul értelmezem?
dec. 3. 10:57
 3/14 anonim válasza:

Alulbiztosítottságról jó kis cikk.

[link]

Szüleim házában volt kár és mivel alul biztosított volt, százalékosan kevesebbet kaptak.


Annyi, hogy az ingatlan biztosítási érték az nem egyelő a piaci értékkel. Az főleg az újjáépítés költségeire vonatkozik. Telek ára pl. nincs benne, stb. Részleteket nem tudok. Az insura oldalon sok jó infó van a kalkulátorukban, pl. erről is.


"Az épület biztosítási összege

A biztosítási összegeket úgy határozza meg, hogy kár esetén az adott vagyoncsoportra megadott érték lesz az érvényes biztosítási összeg, azaz a biztosító szolgáltatásának felső határa.

A biztosítási összegnek fedeznie kell épületek esetén az újjáépítés költségét, ami nem egyenlő az ingatlan piaci értékével (pl. a piaci értékben benne foglaltatik a telek értéke is és a piaci értéket befolyásolja a biztosítandó ingatlan fekvése is)!


Alulbiztosítás: amennyiben a biztosító által ajánlott biztosítási összegnél alacsonyabb összeg kerül megadásra, akkor a biztosító a szerződés tartama alatt bejelentett káresemény rendezése során vizsgálhatja, hogy a biztosítás valós értéken lett-e megkötve. Amennyiben azt állapítják meg, hogy a megadott biztosítási összeg jelentősen alacsonyabb mint a valós érték, akkor ún. pro ráta (aránylagos) kártérítési szolgáltatást nyújt a biztosító. Ez azt jelenti, hogy ha pl. azt állapítják meg, hogy az épület 50%-ban alulbiztosított, akkor a megállapított kárérték és esetleges önrész levonása után a kifizetésre kerülő kártérítés összegét 50%-kal csökkentik!"

dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Huuh, hát ez nekem bonyolult kedves utolsó válaszoló...:) Amúgy gondolom értetted a kérdésem és a dilemmám...Véleményed szerint maradjon a fix összegű vagy változtassak erre a biztosítási összeg nélkülire?
dec. 7. 19:06
 5/14 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


!!! nem vagyok profi, úgyhogy kezeld fentatrással ami írok. Csak a netről szedtem össze saját magamnak az infókat, mert múlt héten kötöttem én is szerződést !!!


Én - ha tehetettem volna, tuti a biztosítási össze nélkülire megyek. De az Allianznál nem volt ilyen opció.


1. A "fix összegnél" ugye rajtad a "felelősség", hogy jól becsülj. A biztosító nem végez pontos és alapos becslést neked a szerződés kötéskor. Csak ha káreseményed van. (Nekem legalábbis csak minimum összeget mondott a fickó. Nekem kellett összekaparni.)

2. A "biztosítási összeg nélkülinél" - egy kisebb felárért, ezt a "felelősséget" lényegében átvállalja a biztosító. Nem leszel se túlbiztosított, se alul biztosított. Amennyire láttam az interneten, még nem is sokkal drágább. Csak 1-2 ezer forinttal.

dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Éves szinten kétezer valahányszáz forint többletet jelentene, de még mindig bizonytalan vagyok, megmondom őszintén, hogy mit is csináljak...
dec. 16. 12:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Minden biztosító a mindenkori aktuális indexált,inflációkövető értéket számolja,minden évebn indexálódik,benne van a szerződési feltételekben,sosem láttam még fix összegű lakásbiztosítást.Ilyen nincs.Olyan van hogy alulbiztosított,mert régi,elavult konstrukció.
márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A fix összegűt arra értem, hogy meg van adva egy maximális érték, amennyit a biztosító kifizet. S most átváltottam egy olyanra, ami a mindenkori újjáépítási érték szerint fizet, ha kár ér.
márc. 22. 18:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez akkor éri meg ha független értékbecslő szakvéleményét is elfogadják! Mivel szerintem káresemény esetén (ne adja Isten) a piaci ár értékbecslésénél lesz a turpisság...


Most egy alternatív példa erre ha mondjuk van egy teljes megsemmisülés földrengés vagy háború miatt, hát azesetben elég gázosan alakulnának a piaci árak...

ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem. Nyilván ez egy nem mindennapi példa. Én azért fogadtam el végül, mert az építőanyag árak folyamatosan csak emelkedtek, így elvileg a biztosító is többet fizet ha nem adja Isten, bármi kár éri a lakásomat.
ápr. 20. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!