Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit gondoltok a NN holland...

Mit gondoltok a NN holland biztosító társaságról?

Figyelt kérdés

dec. 5. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire kellene gondolnunk? Milyen gondolatokra vagy kíváncsi?

Az NN egy holland biztosító. Van Gogh is holland volt.

dec. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagy múltú cég, de a termékei nem a legolcsóbbak a piacon (amik életbiztosítások és megtakarítások)
dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Róluk nem hallottam, szerintem az már jó !Van 1 Magyar nem

nevezem meg pofátlanul megemelték a díjat,200méterre kötöttem 30%-al

olcsóbban !

dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nekem magánnyugdíjpénztáram van náluk és ha lehetne visszacsinálnám az egészet. nem tudom még most sem, hogy az a nagyobb bukta ha most abbahagyom és nem fizetek vagy ha tovább fizetem a szolgáltatás.

a "kimuatások" amiket küldenek, teljesen használhatatlanok. nem lehet megállapítani, hogy mennyi pénzt fizettél be, mennyit az állam, mibe fektették, hogy áll a hozam, mennyi lesz lejáratkor (hozzávetőlegesen).

irreális számok állnak a dokumentumokban.

2019 óta fizetek kb 700e Ft alapdíjjal (jelentsen ez akármit is) + ugye az állam amit hozzárak.

a szerződés 18 éves.

Az idei (2022-re vonatkozó) levélben a következő számok szerepetek (kb kerekítve, csak a nagyságrend miatt):

elérési biztosítási összeg: 13M (volt hogy elfogadtam a díjnövekményt), életbiztosítás díjtartalék: 2.5M, technikai kamat és visszatérített többlethozam összesen: 8 ezer!, ennek következtében a biztosítási összeg 11 ezer forinttal nőtt!!, 520e adójóváírás könyvelés (ez az egyetlen értelmezhető és ellenőrizhető információ), a többlethozam visszatérítés (2.66%!!): 9 ezer (igen! itt más szám van). A 13M Ft tartalmazza már az adójóváírás és a többlethozam növekmény-t!

szóval ha valaki ezekből meg tudja állapítani, hogy mennyi az annyi, annak gratulálok.

eddig 2.7M-t fizettem + 520e adójóváírás, 18 év a szerződés.

ha mostantól ennyi maradna a díjam, mint amennyi és összednám a befizetett összegeket, és hozzáadnám az eddigi adójóváírásokat, és csak inflációval számolnék, az lenne csak 13.8M!

a legnagyobb bajom, hogy átláthatatlan, nincs igazi információtartalom és hát valljuk be az 9 ezer "kamat" amit össze tudtak hozni az eddig befizetett 3M-ra azért az vicc!

megint mondom, ha tudnám visszatekerném az időt, mert kiszállni nem lehet sehogy sem jól belőle...

dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!