Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Unit-linked befektetési...

Unit-linked befektetési egységhez kötött életbiztosítást érdemes fizetni, ha jelzáloghitelt fizetsz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2023 áprilisában kötöttem unit-linked befektetési egységhez kötött életbiztosítást, amelyet természetesen rendszeresen fizettem. Idő közben adódott egy nagyon jó árban levő eladó lakás, ez utóbbi nem volt tervben, de mivel nagyon jó áron árulták a lakást, megragadtam a lehetőséget és megvettem. A lakáshoz kellett felvennem jelzáloghitelt.


Az unit-linked befektetési egységhez kötött életbiztosítást az elmúlt két hónapban nem fizettem, ha az e havi díjat sem fizetem be, akkor automatikusan megszüntetik. Viszonylag egy magasabb összeg, amelyet nem biztos, hogy kényelmesen tudnék fizetni, legalábbis lemondásokkal járna az első pár hónap vagy egy-két év, ha a jelzáloghitelt és az unit linked biztosítást párhuzamosan fizetném. Sajnos díjcsökkentést nem tudok kérni, mivel nagyon friss a biztosítási szerződés, még két évet kellene fizetnem, hogy lehessen szerződést módosítani.


27%-on tudnám visszavásárolni, tehát nagyjából 200 000 Ft-ot buktam (havi 30000 Ft-ot fizettem eddig).


Jobb most kiszállni vagy érdemes lenne tovább fizetni legalább addig, amíg kérhetem a díjcsökkentést.


Amennyiben tovább fizetném, a jelzáloghitel valamint a megtakarítási díj a fizetésem nagyjából 40%-át vinné el? +


Tanácstalan vagyok. Nyilván a lakásvásárlás alapból nagy költségekkel jár és talán jobban járok, ha most bukom azt a 200.000 Ft-ot, mint később nagyobb összeget?


Mi a véleményetek? Tudom, hogy hülye a kérdésért, talán pénzügyi tanácsadóhoz kellene forduljak, de teljesen elbizonytalanodtam.


Valószínű egyébként, hogy a megszüntetés mellett döntök.



febr. 6. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem kellett volna azt kötni. Vannak az értékpapír befektetésnek likvidebb és alacsonyabb költségű módjai is.
febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Unit linked biztosítást minél hamarabb felbontod, annál jobb.


Viszont el kellene olvasnod a szerződés apró betűs részét is, mert nagyon kétlem, hogy "magától" felbomlik, ha csak simán nem fizeted.


Nagy valószínűséggel erre is van egy kitétel a szerződésben, hogy mi van akkor, hogyha részedről szerződésszegés (=díjfizetés elmulasztása) történik.


Ha tippelnem kell, akkor nem az van, hogy simán visszafizetik a pénzedet, hanem esetleg behajtják rajtad az elmaradt hasznot vagy hasonló. Ők sem hülyék, hogy ilyenre ne gondoljanak egy szerződéskor.

febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kiszálltam 200 ezer Ft bukóval, de ehhez az kellett, hogy elmentem egy normális tanácsadásra és tanultam is. Azóta valóban, szemmel láthatóan gyarapítom a megtakarításaim. Nem kívánok rosszat, de vannak ötleteim, mire költse a jutalékát a kedves pénzügyi tanácsadó, aki Unit-linkedet kötött nekem.
ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!