Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Metlife életbiztosítással...

Metlife életbiztosítással egybekötött megtakarítást érdemes 4.5 év után folytatnom? Mi lehetne ennél jobb?

Figyelt kérdés
42 évesen a nyugdíjas éveimre fizetgetek egy fix összeget (szemmel látható), viszont egyelőre hatalmas költségeket látok minden évben. Most 4.5 év után nagyjából kis veszteséggel ki tudnék szállni, de nem tudom, mi szolgálná jobban a céljaimat?
2021. júl. 19. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól tippelem, akkor ez egy unit-linked (befektetési egységekhez kötött) megtakarítás. Ha így van, akkor annál nagyjából bármi jobb, ha bevarrod a pénzt a párnacihába, az is.

Ahogy írtad is, ezeknek tipikusan olyan őrült költségei vannak, hogy te nagyon ritkán jársz jól velük.

2021. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, mindenben igazad van 1-es, de a kérdés, 4.5 fél év után találok jobbat, ha igen, merre induljak? Már az sem érdekel, ha most veszteségem lesz, csak ezt a költséget lélekben nem bírom elviselni.
2021. júl. 19. 22:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy mennyi ideje van a pénzed ebben a dologban. Sajnos az a helyzet, hogy a pénzed így is, úgy is elúszott, a költségeket ugyanis ki kell fizetned akkor is, ha idő előtt kiszállsz (lásd a "visszavásárlási tábla" című mókás részt a szerződésben).

Hogy hová tedd a pénzed? Ez nagyban függ attól, hogy mekkora kockázatot vagy hajlandó vállalni. Ha nullát, akkor állampapír, az ingyen van, és a hozam garantált. Ha nullánál többet, akkor vehetsz befektetési alapokat, de költségük ezeknek is van, tehát nem árt utánanézni, hogy mit is akarsz venni. A befektetés jellegű termékeknél általában meg lehet nézni, hogy mennyi volt a "kilengés" az elmúlt időben, ebből meg tudod állapítani, hogy neked megfelelő-e az adott termék.

Ha hajlandó vagy magas kockázatot vállalni, akkor vehetsz részvényeket, vagy egyéb tőzsdei termékeket. Ezek tudnak sokat hozni, de lehet rajtuk sokat bukni is, és célszerű jól tudni, hogy mit csinálsz, mielőtt ilyenbe belevágsz.

2021. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A MetLife nem a legjobb választás, drága, rossz költségű, főleg ha raktak bele belső költségként egyéb kiegészítést. Jobb időben lépni, hosszútávon sokkal több lesz a veszteség egy jó TKM-es, tiszta megtakarításhoz képest.
2021. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ha jól tippelem, akkor ez egy unit-linked (befektetési egységekhez kötött) megtakarítás. Ha így van, akkor annál nagyjából bármi jobb, ha bevarrod a pénzt a párnacihába, az is."


És már megint az UL elleni agitálás. Megmutassam nekem mennyit hoz évente a lesajnált UL-etek? Sokat.

2021. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ok, tegyük fel, hogy befogom a számát is kivárok legalább 10 évet, sőt, mehet 20 is. A végén elégedett leszek? Tompulnak ezek a durva ellenérzések bennem?
2021. júl. 20. 11:26
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös, mennyit hozott? És melyik termék pontosan?
2021. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az Allianz TKM-jei a legkedvezőbbek.Nekem ott van nyugdíjbiztosításom,és meg is vagyok vele elégedve.

Mabisz honlapján hasonlítottam anno össze a TKM költségeket.De én igénylek hozzá 20% adókedvezményt is.Gondolom te is.

2021. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kérdés az volt, hogy neked konkrétan melyik terméked van. Mert ugye nem csak a TKM-et, az EHM-et is kell nézni. A 20% adókedvezmény meg nem játszik, ugyanis azt egy NYESZ is tudja, tök ingyen.
2021. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Metlife 688. Mennyit hozott? Első ránézésre buktam 300 ezer Ft-ot a befizeteseimhez képest. Ez nem jelenti azt, hogy nem hozott semmit, de a költségek elég magasak.
2021. júl. 21. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!