Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért lett sokkal drágább a...

Miért lett sokkal drágább a kötelező+casco?

Figyelt kérdés
K&H kötelező+ cascom volt eddig, nem okoztam semmilyen kárt 2 év alatt. Szinte mindenhol máshol az évi 350 ezres ajánlat helyett 210-270 között mozognak. Biztosan váltani fogok, de azért elég fura. Minden autó típusnál a K&H lett a legdrágább, 100 ezerrel drágább az éves díj a kötelező+ cascora mint máshol. Megnéztem több autótípust is, azoknál is. Ez nekik miért jó? Amikor megkötöttem 2 éve az egyik legolcsóbb volt.
márc. 2. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Van ilyen, ezért kell mindig váltani.

De amúgy miféle tank ez? Nekem évi 80 az egész.

márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ezért kell mindig kalkulátorral megnézni.Egyébként finoman még mindig emelkednek az árak.
márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy 2 éves kisautó, az egyik legolcsóbb. Az első autóm. A casco+ kötelező ennyire jön ki. 210 ezernél nem ad olcsóbbat.
márc. 2. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

friss a jogsid?


B0-ban magasabb az ár.

márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
B1-es. Nem a jogosítvány számít, hanem hogy első autó. 2011 óta van jogsim de csak 2 éve vagyok autó tulajdonos.
márc. 2. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ja, hát ha zöldfülűként új kocsi kell, akkor érthető.

Amúgy nem feltétlen olcsóbb egy helyen megkötni a kötelezőt és a cascot.

márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van valamilyen adatod, esetleg több is, ami a biztosító kártörténeti elemzései alapján magas kockázatúnak bizonyult, emiatt a díjtarifában az ilyen adathoz, adatokhoz magasabb díjat határoznak meg. Minden biztosító ezt csinálja. Akinek hátrányos díjat ajánl a szerződött biztosítója, ha talál, átszerződik kedvezőbb díjúhoz.

Felesleges értetlenkedned, kísérletezéssel bizonygatnod, hogy milyen csúnya egy biztosító, milyen oktalan magas díjat állapított meg számodra. Nem biztos, hogy mindenki számára előnytelen. Ha mégis mindenki, vagy legalábbis a nagy többség számára, akkor lehet, hogy ezt az üzletágat csökkenteni akarják, másokat bővíteni; nem csak KGFB-vel foglalkoznak.

De, nem látom, hogy általánosan drágák lennének. E hónap 22-én lesz az évfordulóm, január végén csináltam kalkulációt a netrisken az évforduló napjára, elmentettem, most megnéztem, és a díj szerint növekvő sorrend alapján a 13 biztosítóból a K&H a 4. helyen van, nem sokkal drágább, mint az 1. első helyű, legolcsóbb díjú biztosító.

Például az Allianzt szokták drága biztosítóként jellemezni, én már háromszor voltam náluk, egyszer egyhuzamban három évig. Amikor megugrott a díjuk, akkor otthagytam őket, amikor a legkedvezőbb volt, odamentem.

Nem életre szólónak szánt házasságkötés a KGFB szerződéskötés, nem tartozunk egymásnak kitartással, belátással, indoklással.

márc. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Alkusz kihozta az ALFA biztosítónál 200 ezerre ugyanazt amit a (azóta megkaptam a személyre szóló ajánlatot) K&H 330-ra. Úgyhogy spórolok 130 ezret.
márc. 6. 22:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Várj... te közvetlen a K&H-nál nézelődtél ahelyett, hogy pl Netrisken kikalkulálnád, hogy hol a legolcsóbb?


Eleve, ahogy írtam, nem biztos, hogy érdemes egy biztosítónál kötni a kötelezőt és a cascot, mert van, hogy két külön biztosítónál olcsóbb.

márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Netrisken és minden kalkulátoron a legdrágább a K&H volt. Konkrétan volt olyan ajánlat ahol az egyik casco+kötelező 370 ezer K&H a másik meg 200 vagy az alatt is. Nekem a 2 éves balesetmentes rendszeresen évesen befizetett személyre szóló ajánlatom lett volna 330 ezer. Nevetséges.
márc. 7. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!