Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha a lakásbiztosításban benne...

Ha a lakásbiztosításban benne van a "csőtörés és az elfolyt víz" is, az vonatkozik arra is, ha a cső a telken törik el és folyik ki a víz?

Figyelt kérdés
Szóval valahol a vízóra és a ház között...Vagy csak a házon belülre érvényes?
márc. 14. 19:58
1 2
 1/15 Fsms ***** válasza:
84%

Igen. Nekünk pont ez történt, kifizette a biztosító.

Kell a számla amit kapsz a vízmű, csatornázási művektől, plusz a javításáról is .

márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Óóó, nagyon köszönöm.

Szerencsére nem "aktuális", de éppen egy új biztosát megkötésével bíbelődök.

És hát eléggé régiek sajnos a csövek.

márc. 14. 20:20
 3/15 anonim ***** válasza:
A miénkbe pedig kifejezetten nem volt benne és bizony az udvari csövet zsebből kellett állni.
márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3, nagyon sajnálom.

Szerencsére ritkán van biztosítási ügyünk, de akinél vagyok rögtön fizet.

márc. 14. 20:52
 5/15 anonim ***** válasza:
#3, ezt nem teljesen értem. Nem volt benne az udvar? Inkább max az, hogy kifejezetten ki volt kötve a szerződésben, hogy csak házon belül érvényes, esetleg mentesülések tételben kiemelve az udvar?
márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5: csak a lakáson belüli csőtörésre vonatkozott a szerződés, tehát az udvaron futó csőre már nem.
márc. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tehát ki volt kötve, h lakáson belül érvényes csak, értem, így világos.
márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7: nálunk semmiféle extra kikötés nem volt, a lakásbiztosításban egyszerűen nem volt benne a társasház udvarán futó cső. Lehet, hogy neked ez azért nem egyértelmű, mert családi ház "lakásbiztosításáról" írtál, de társasházi lakás biztosításánál csak a lakáson belüli csőtörésre fizetnek alapból, az udvar meg a közös terekre a társasház tud külön biztosítást kötni. 3-as voltam
márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 2x volt az udvaron, egyszer a fagycsap miatt, egyszer meg az aknánal, mindig fizettek. Családi ház
márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8-as, lakás totál más. Ott nyilvánvaló, hogy nincs benne az udvar meg egyebek, hisz az nem is a te tulajdonos, arra külön biztosítása van a társasháznak magának.
márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!