Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Németország AOK Bayern biztosí...

Németország AOK Bayern biztosítás?

Figyelt kérdés
Sajnálatosan problémába ütköztem Németországban. Pár éve kint melózok, és mindig az AOK Bayernnél voltam biztosítva, viszont munkahelyváltásomkor, 2023 augusztusában, új biztosítási fiókot hoztak létre számomra, ugyan úgy (!) az AOK Bayernál, anélkül, hogy észrevettem volna. Emiatt most 3500€ tartozást állítanak nekem ki, mondván, hogy nem fizettem az augusztus óta esedékes biztosítási díjat. Valójában minden hónapban rendesen fizettem, csak éppen a második fiókra, amit a munkahelyem létrehozott számomra. Kérdésem, hogy van-e megoldás arra, hogy ne kelljen kifizetnem ezt az összeget, tekintettel arra, hogy mindkét fiók ugyanahhoz a cégnél tartozik?

márc. 16. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogyan történt a munkahelyváltás? Kiléptél az egyik munkahelyről és már kezdtél is a másiknál? Mennyi idő telt el az előző munkaviszonyod vége és a következő munkaviszonyod kezdete között?
márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Beadtam a felmondást, letöltöttem a 2 hét felmondási határidőt, elköltöztem a másik városba 1 napon belül és 3-4 napon belül kezdtem is.
márc. 16. 17:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elvileg nem kellene hogy gond legyen. Ezek alapján valami adminisztrációs hibára gyanakodnék, már ha teljes munkaidőben dolgozol, és a munkaadód befizette utánad a járulékokat. Szerintem menj be az AOK-hoz tisztázni a helyzetet.

Olyankor szokott leginkább gond lenni, mikor valaki hazajön Mo.-ra de elfelejt kijelentkezni No-ban, és nem adja le az AOK-nál a kijelentkezési papírjait, és mikor hónapokkal vagy évekkel később visszamegy akkor jön a meglepetés. De ezek szerint nálad ez nem áll fenn.

márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Add meg az Aok-nak az új biztosítási számod, a munkaszerződéseddrl együtt és átvezetik majd az egeszet. ahogy előttem írják, könyvelési hiba, a régi nem lett lezárva (neked kell), az új meg fut rendesen új szám alatt. Ha valóban be vagy jelentve átvezetik majd, hisz fizetted csak nem jól regisztrálva.
márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
viszont 3-4 nap is lyukat képez, oda viszont, ha nem tudsz valakit szerezni, aki bejelent arra az időre, ott akkor lehet neked kell kifizetni. 1 nap hézag sem lehet hivatalosan.
márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Én úgy tudom egy hónap lehet, legalábbis régebben így volt. Azaz ha a kilépést követően egy hónapon belül elhelyezkedsz, akkor nem kell fizetni, viszont ha kicsúszol az egy hónapból akkor visszamenőleg is kell. Munkanélküli ellátással (aki jogosult rá) ezt ki lehet küszöbölni.
márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem a nejem 1 napig nem volt biztositva 2 munkahely váltás között. küldte az AOK, hogy ott lyuk van, jelentsem be addig magamhoz familienversicherung-ra, hogy a lyuk eltűnjön.
márc. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Ez érdekes. Mikor felmondtam a munkahelyemen bementem az AOK-hoz megkérdezni mennyit kell fizetnem. Nekem azt mondták, ha egy hónapon belül elhelyezkedek akkor minden rendben, nem kell fizetni. Ha viszont nem, akkor kell visszamenőleg is a munkaviszony megszűnésének időpontjáig.
márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Legfeljebb egy hónap maradhat ki két munkahely között, anélkül hogy fizetni kellene. Nyilván ha valaki munkanélküli vagy egyéb ellátásban részesül, illetve egyéb módon biztosított, az egy másik kérdés.


"Wer einen Arbeitsplatz aufgibt und den nächsten erst nach kurzer Pause aufnimmt, ist noch für einen Monat in der gesetzlichen Kran­ken­kas­se versichert, ohne dass er Beiträge zahlen muss"


( [link] )

márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én sem igazán értem, de a nejem volt hogy többször váltott munkahelyet, mindig küldték, hogy ahol épp nem volt munkahelye, jelentsem be magamhoz addig. visszamenőleg beírták hozzám arra az időszakra, és így sosem volt üres hézag nála sem, folyamatos volt a biztosítása.
márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!