Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megosztanád velem AXA -...

Megosztanád velem AXA - UNIVERZUM befektetési tapasztalataidat?

Figyelt kérdés
Ezzel az ajánlattal bombáznak most, hogy irtó jó, mert trendvadászat van, meg árfolyamfigyelés, és nagyon jól lehet vele járni... Nekem viszont úgy tűnik magasak a költségei, és tartok tőle, hogy vannak benne elhallgatott részletek, amiket utólag már késő lesz megtudni, előre kellene.
2010. dec. 7. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nővérem az axánál dolgozik, nem szemét az ügyfelekkel,inkább emberséges, és megmondja ha valamiben difit érez. Esetleg privibe felvehetjük a kapcsolatot, és átadlak neki.
2010. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármilyen típusú, biztosítónál köthető befektetésbe teszed a pénzed, nem árt, ha tudod a következőket.:


Minden befektetésnek van kockázata. Még a hozam garantált befektetésnek is, ugyanis azt senki nem garantálja, hogy lesznek majd magas hozamok.


Ahhoz, hogy a betett tőkét és a hozamokat is maradéktalanul megkapd, a futamidő végéig teljesíteni kell a szerződési feltételeket.


Egy befektetési szerződés idő előtti megszüntetése esetén csak a visszavásárlási érték jár a befektetőnek, ami az első két évben 0 Ft és csak utána kezd valamelyest emelkedni.


5 éven belüli megszüntetés esetén a visszavásárlási értékből, amennyiben volt hozam, még kamatadót is kell fizetni.


Annak, aki hitelt is szeretne később felvenni, számolnia kell azzal, hogy a befektetésre fordított havi díj költséget fog jelenteni az ügyfélminősítésnél, tehát ezzel az összeggel csökken a hitelképesség. (Ezt egy idei új törvény határozta meg.)


Egy biztosítónál kötött befektetésnél csak a visszavásárlási érték számít önerőnek lakásvásárlás esetén.


Egy befektetés nagyon jó dolog annak, akinek a jövőbeni terveihez ez illeszkedik, de a fent leírt tényezők szem előtt tartásával!

2010. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


.

Nagyon lelkendeznek nekem ezen a trendvadászaton, meg árfolyamfigyelő szolgáltatáson, de én gyanakszom...

2010. dec. 12. 19:42
 4/9 anonim válasza:

Szia!


Átmásoltam ide, amit nemrég írtam egy kérdezőnek.

Remélem hasznát veszed. Ha kell, segítek Neked is.


"Lehet, hogy már elkéstem a válasszal, de csak most talált rám a kérdésed.

Az AXA Univerzum terméke piacvezető, mivel olyan kombinált megtakarításról van szó, amely komplex szolgáltatásaival más cég nem rendelkezik.

Nem szeretném azzal foglalni a helyet, hogy részletesen leírom, miben is MÁS. Ráadásul én a személyes kapcsolattartás híve vagyok, ha szemtől szemben beszélgetünk, akkor TE is felteheted a kérdéseidet.

Nem tudom hova valósi vagy, de szívesen segítek akár magam, akár egy elérhetőség megadásával is!

Ha érdekel, és konkrét válaszokat szeretnél, akkor írj nyugodtan: beatty@citromail.hu

Direkt ezt adom meg, mivel ezzel vagyok beregisztrálva.

És még adnék egy jó tanácsot, nemcsak Neked, de mindenkinek, aki ezt olvassa: Mindig a kiválasztott termék tanácsadójával köss üzletet, mert ők ismerik legjobban a jellemzőit, és minden esetben ők tudnak Neked legjobban segíteni. Adott esetben AXA tanácsadóval ajánlom a szerződés megkötését.

Ebben is tudok segíteni, mivel magam is az volnék. :-)

Az UNIVERZUMról még annyit, hogy nekem is van és fantasztikus!!!!!

De siess a választással, mert változtat az AXA a Trendvadász jogosultságán, így egy kicsit nehezebb feltételekkel fogod márciustól megkapni!!!

(Dübörög a piac :-)))


Remélem segítettem, írj nyugodtan, és én tőlem telhetően válaszolok.

Eddig még nem volt panasz :-)


Szép napot mindenkinek!"

2011. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! nekem ugyan nincs ilyen de ajánlottak és én is gyanakodtam kicsit utána kérdeztem több független szakértőnél így azért annyit tudok hogy nem csak Axa tudja a trendvadászt, Alianzznál is van ilyen megtakarításos micsoda náluk állítólag ez díjmentes, meg Uniqánál is. Szóval érdemes utána nézned mielőtt aláírod, de ha már aláírtad akkor olvasd el a szerződést mielőtt befizeted a csekket
2011. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tamascs válasza:

Nos, hogy az AXA Univerzum befektetést ne csak az üzletkötő szemszögéből ismerjétek, engedjétek meg hogy megosszam tapasztalataimat az AXA “nagysikerű” Univerzum befektetésével kapcsolatban.


2011 elején kötöttünk Univerzum unit-link szerződést, mivel nagyon megtetszett a biztosító szerződéshez kapcsolódó Trendvadász szolgáltatása, amivel akkor hirdették az univerzum befektetést. Ez a szolgáltatás arról szól, hogy a biztosító minden hónap adott napján értékeli a trendvadászatban lévő eszközalapok teljesítményét, a legígéretesebbnek tartott alapot kiválasztja és egy automatikus átváltást végez. Ezzel leveszi az ügyfél válláról a terhet, hogy menedzselje a portfólióját a magasabb profit elérése érdekében.

Hogy mi szól az AXA befektetése mellett? Az AXA Univerzum bemutatkozó anyaga szerint:

1,26-2,08% THM

Értékőrzés / növekedés jelzés / trendvadászat befektetési stratégiák

Nincs visszavásárlási táblázat, már 3 év után is a számlaérték 100%-át visszafizeti a biztosító

Nincs vételi-eladási árfolyam


A tisztességes profitról szóló várakozásainkat viszonylag hamar felülírta a biztosító, mikor megkaptuk az első, évfordulós egyenlegértesítőt.


Vannak ugye költségek, ezt mindenki tudja, aki ilyet köt. Szerződéskötési díj, számlavezetés. Az Univerzum esetében van egy jelentősebb költségelvonás, a befizetett összeg 50%-át elvonják a számláról az első három évben. Ez már elég mellbevágó, főleg ha azt is kimazsolázzuk a szerződésből, hogy az az összeg (ami a befizetés fele) fix 2%-kal kamatozik. Ezt ez elvont 50%-ot a biztosító hűségbónuszként adja vissza a biztosító a 4. évtől. Ez a “hűségbónusz” kifejezés is elég érdekesen hangzik annak tükrében, hogy tulajdonképpen a bónusz itt azt jelenti, hogy az első három évben elvont néhány százezer forintot a 4. évtől 12 éven keresztül apránként (a 4. évben a 4%-át, 5. évben 5%-át stb.) fogja visszafizetni a biztosító, miközben ez az összeg addig is 2%-os fix kamatozással járul hozzá profitunkhoz.

A költségelvonás és a hűségbónusz elvonás után maradt egy összeg a számlánkon, amit ténylegesen befektet a biztosító, de nem akárhogyan, hanem trendvadászattal. Megjegyzem, hogy ez nem kötelező, de én pl. kimondottan a trendvadászat funkció miatt kötöttem a biztosítást, főként hogy láttam a trendvadászat bemutatkozó anyagát. Ez a befektetett összeg az első évben a teljes befizetés alig 35%-a!


Itt jöttek a gondok. Amikor megkaptam a számlát, az első amit láttam, hogy kevesebb a számlaegyenleg, mint a befizetett összeg. Persze gondoltam, hogy nem az első évben fogok meggazdagodni, itt vonják el a legnagyobb költségeket. Aztán már csak a befektetett összegre koncentráltam, szerettem volna tudni, hogy teljesít a trendvadász. Hát az hogy szerényen, az elég durva kifejezés, mivel nem hogy profitot termelt, erőteljesen veszteségbe fordult.

Az AXA szerint a trendvadászat célja az emelkedő trendek kihasználása, a csökkenő trendek elkerülése a múltbéli hozamok folyamatos elemzése alapján. Az eszközalapok minősítése során rövid és hosszútávú trendek elemzése alapján választják ki a legígéretesebb eszközalapot trendvadászatra.

A trendvadászat működése igen meglepő, ha közben megfigyeljük a befektetési eszközalapok árfolyamát, az árfolyamok havi változásait, a biztosító által kezdeményezett trendvadász átváltásokat. Ezt viszonylag gyorsan összedobtam egy excel táblába, és hát elég beszédes lett.

A táblázatból az alábbi következtetések vonhatóak le (és ez nem csak én vontam le, hanem a pénzügyi tanácsadóm szerint más is)

az indulástól, az elmúlt 15 hónap alatt a trendvadászat nyereséget ért el 6 hónapban, veszteséget mutatott 9 hónapban. A nyereségek összege 24%, a veszteségek összege -30%.

volt olyan hónap, amikor kiválasztottak trendvadászatra újra egy alapot (A), mi már addig is 9%-ot esett, aztán átváltás után két nappal technikai elváltást hajtottak végre pénzpiaci alapba, annyit esett addig az alap árfolyama; hozzáteszem nem akkor a két nap alatt esett, hanem folyamatosan már másfél hónapja. Következő elváltáskor ismét trendvadászatra jelölték ki A alapot, esett megint majd 3%-ot, aztán újra az A lett a legígéretesebb alap, akkor újra 4,5 %-os esést realizált a hóvégi átváltás. Ez év januártól áprilisig majdnem 16,5% bukta. És ne feledjük, a váltás az mindig profit vagy veszteség realizálást is jelent.

volt olyan, amikor 8% ot emelkedett A alap árfolyama, mégis a következő hónapban más eszközalapba (B) váltották a befektetést. A váltás után (B) alap árfolyama 2,5%-ot esett, mig az (A) alap árfolyama elég meglepően alakult: az elváltás után néhány nappal az alap árfolyama 4 nap alatt 24%-ot emelkedett! Ez lehet a véletlen műve is, de megjegyzem, hogy az alapok alapkezelője kivétel nélkül az AXA, nem pedig független alapkezelők, másrészt kérdéses, hogy egy árupiaci eszközalap árfolyama tavaly szeptemberben hogyan emelkedett 4 nap alatt 24%-ot.

míg az AXA folyamatosan A alapot jelölte ki trendvadászatra, és annak árfolyama sokszor értelmezhetetlenül (lásd 24% 4 nap alatt), vagy csökkenő trendben mozgott, addig több alapban is akár féléves emelkedő trendek alakultak ki.


Az AXA természetesen a szerződésben nem vállal semmit, és ez így van rendjén, ha nem hozamgarantált befektetésről beszélünk. Álláspontom szerint azonban az a bemutató anyag, amivel reklámozták a szerződés megkötésekor a trendvadász funkciót és az abban rejlő lehetőségeket, köszönő viszonyban sincs annak valós teljesítményével. Nem hivatalos információk szerint több szerződőnek is tetemes veszteségei keletkeztek a trendvadászattal.

Az AXA úgy hirdette a biztosítást, hogy nincs visszavásárlási táblázat, a 3. év letelte után a számlaérték 100%-át visszafizeti a biztosító a szerződés megszüntetés esetén. Igen, ez így igaz, viszont ne feledjük, az első három évben hűségbónusz címen a befizetés 50%-át elvonják, tehát három év után a számlán lévő pénz: befizetés - 50% - költségek + profit. Tehát 3 év után a 100% az AXA-nál jó esetben is csak 50%!

Az AXA-nál lehet díjmentesítést is kérni 3 év után, szuper. Csak ha díjmentesítést kérünk, ugrott a hűségbónuszunk is. A hűségbónusz valódi bónuszt a szerződés 16.-évétől jelent, már ha nem vesszük figyelembe a 15 éves kamatveszteséget ami a 2%-os fix kamat miatt ér bennünket.


Mindenki maga dönti el, mit gondol ezek után az AXA Biztosítóról és a szuper befektetési lehetőségeiről, de a döntéskor ne feledjük azt sem el, hogy a magánnyugdíjpénztári reálhozamoknál hogy jártak az AXA ügyfelei.


AXA Másként mint mások. Na hát ebben biztos lehetsz.

2012. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Na kijött az első (2012-es) értesítője az AXA-nak. Én is kértem a trendvadász opciót. Én is megcsináltam a magam táblázatát az éves "teljesítményükről", ami szánalmas. Már-már kimeríti a hűtlen kezelés fogalmát. Ha a sarki zöldségesre bíztam volna a pénzem, akkor valószínű jobban állnék. Valami különleges érzéke van a brókereiknek, hogy elcsípjék a lefelé menő trendeket.

Összesítve 9.4 % veszteséggel zárták az évet, ha csak összeszorzom a százalékokat, amikkel lezárták az átváltásokat. A rengeteg jutalékot, meg díjat, amit levontak az év alatt, azt ebbe nem is vettem bele. Az év alatt 5 féle papírba fektették a pénzem. Jellemző a munkájukra, hogy mindegyik sokkal jobban teljesített külön-külön, mint ahogy ők váltogatták őket. Hogy pontos számokat mondjak: Ha pénzpiaci alapban hagyták volna végig a pénzem, akkor egy év alatt 5.18% hozama lett volna. Globális fejlett piaci részvényben:9.02% hozam, Ázsiai részvényben: 10.22% hozam. Hazai kötvényben: 15% hozam. Még a legszarabb kincskereső árupiaci forint eszközalapban is, amelyik 7.51% veszteséget hozott össze jobb helyen lett volna a pénzem, mert több mint másfél százalékkal jobban állnék!

2012. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zola1982 válasza:

Sziasztok!

Én is az AXA Univerzum áldozatai között vagyok.

Szintén 2011 elején kötöttem a szerződést, volt eseti díj és ezzel trendvadász igénylés is. A jelenlegi állás siralmas!!!!! Az eddigi tapasztalatom alapján egy nagy lehúzás az egész. Gyakorlatilag még a költségeket sem termeli ki. ÉS A NAGY HŰSÉGBÓNUSZ RENDSZER, hát inkább no komment. A te pénzedből képzik a bónuszt, amivel magukhoz kötnek 20évre, vagyis gyakorlatilag azért fizeted végig, hogy visszakapd a saját pénzed. Akit ilyennel bombáznak, annak azt ajánlom, hogy menjen el egy olyan országba ahol még van kaszinó és ott próbáljon szerencsét, vagy utalja azt a pénzt jótékonysági célra, ne ezeknek az maffiozóknak.

Bárki kételkedik ebben a hozzászólásban, szívessen megmutatom, az évi számla értesítőt.

2013. máj. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zola1982 válasza:
És példaképpen: [link]
2013. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!