Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Grawe életbiztosításról jót...

Grawe életbiztosításról jót vagy rosszat? Megkössem, vagy sem? Megéri? Van esetleg jobb, ami számomra jövedelmezőbb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 20:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekem több Grawe-s kötvényem van már, mielőtt az elsőt megkötöttem sok más társaság ajánlatát is meghallgattam. Nálam a Grawe nyert, azon belül is a 9 betegségre való védelmet is adó programja. Azóta jobban beleástam magam a dologba, aminek alapján bátran ajánlom mindenkinek!!!
2011. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 LaszloSz válasza:

Személyes tapasztalat:Legjobbnak hitt barátaim beszéltek rá,akikben vakon bíztam,ezért kötöttem GRAWE biztosítást.

Megkötéskor a "jóbarátok"hoztak 2 grawés üzletkötőt(akik az MLM rendszerben fölöttük álltak)ígértek mindenfélét,ami később kiderült,hogy HAZUGSÁG!-Több százezer forintot buktam azon,hogy bedőltem egy gátlástalan biztosítónak,akik úgy terjeszkednek Magyarországon,hogy családtagokat,barátokat úszítanak júdáspénzt ígérve,az áldozataikra!

Természetesen azóta a barátságnak vége és csak a KESERŰ TAPASZTALAT A GRAWE BIZTOSÍTÓVAL maradt meg egy életre!

Látom itt a fórumon igen aktívak a Grawés üzletkötők,akiknek semmi sem szent és júdáspénz fejében bárkit kiszolgáltatnak a biztosítós hiénáknak!

2014. jún. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 dmckayals válasza:

Jön itt hideg is, meleg is. Nem csinálok belőle titkot, hogy nekem van ilyen biztosításom. Az én véleményem az, hogy mindenkinek a saját élethelyzetéhez mérten kell mérlegelnie, hogy megfelel-e neki vagy sem. Ha pl valaki lakásra gyűjt, akkor kössön Fundamentát vagy valami más Lakástakarékot. De ha azt látja, hogy a környezetében a nyugdíjasok már nem tudnak megélni, mert nincs miből, és időben szeretne elkezdeni takarékoskodni, akkor kezdje el, mert 30 évig viszonylag keveset félrerakva szépen ki lehet egészíteni (vagy helyettesíteni az akkora talán már nem lévő) nyugdíjat. A német és osztrák nyugdíjasok is ebből jönnek a Balcsira minden évben. A GRAWE egyébként egy 180 éves, kis biztosító. Nem tart fenn irodaházakat, autóflottákat, még saját ügynökei sincsenek. Ez mellette szól, mert így kisebbek a költségei, a költségeket pedig minden cég a bevételéből fedezi. Nincsenek Unit-linkes termékei, ami annyit jelent, hogy nem viszi a tőzsdére az emberek pénzét, csak állampapírba fektet. Ez lehet hátrány, mert kisebb a nyereség, viszont lehet előny is, mert biztonságos. További előny az az új módozat, amihez 20% adójóváírás is tartozik (hasonló a lakástakarékhoz) de ezt is jól meg kell gondolni, mert ha valaki a vállalt futamidő előtt mondja fel a szerződést, akkor az így kapott támogatást az állam részére kamattal terhelve kell visszafizetni. Ezért át kell gondolni a kötés előtt, hogy nekünk erre van-e szükségünk. Magyarországon tudomásom szerint néhány alkuszcégen keresztül lehet velük szerződni, akivel én találkoztam, korrekt volt és készséges, minden kérdésemre válaszolt, nem erőszakoskodott. Persze biztos vagyok benne, hogy vannak olyan üzletkötők is, akik nem így csinálják, de ez nem a biztosítót, hanem az üzletkötőt minősítik. Sajnos a kettőt gyakran összekeverik. De őszintén végiggondolva... azért, mert egy lány/fiú egyszer valamikor rosszul bánt velünk, még nem kezdtünk el a saját nemünkhöz vonzódni, ugye?

Zárszóként ismételném azt a fenti gondolatot, hogy az ember mérlegelje a saját élethelyzetét, mert van, amihez ez jó, míg máshoz nem!

2014. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!