Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hol tudnék utánnanézni, hogy...

Hol tudnék utánnanézni, hogy a munkáltatóm fizeti e utánam a TB-t?

Figyelt kérdés
Úgy tudomvan valami netes lehetőség. A háziorvosom szólt, hogy nem vagyok biztosítva, a munkáltató meg még nem tudott előkeresni számomra semmi igazolást az ellenkezőjéről.
2011. febr. 12. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy fizeti-e utánnad, hanem az, hogy be vagy-e jelentve.

Attól függően, hogy mikortól dolgozol ezen a helyen, más és más fajta bejelentéseket kellett a munkáltatónak beküldenie a munkába lépésedkor.

Most egy ideje az APEHhoz kell elektronikus úton bejelenteni. Ezt az teszi meg, aki a munkáltatód könyvelést, bérszámfejtését végzi (nálunk pl. külsős könyvelő cég, és ott is az, akihez a bérszámfejtési részlegen belül tartozunk) Tőlük tudsz egy elfogadó eBev nyugtát kérni, de sajnos azon csak a bejelentő (nálunk a könyvelő cég vezetője) és a munkáltató adatai vannak rajta, a munkavállalóé nem. Ez az új e-bevallási rendszer egyik hátránya.

Azt tudod csinálni, hogy létrehozol egy ügyfélkaput, megnézed a TAJ számod alapján a biztosítási jogviszonyod, és ha ott sem vagy biztosítottként feltüntetve, akkor azon keresztül jelzed, hogy itt és itt dolgozol ettől a naptól kezdve. Ha ott biztosítottként vagy nyilvántartva, akkor azt jelzed feléjük, hogy az ügyfélkapus lekérdezésnél biztosított vagy, az orvosnál mégis úgy jelent meg, hogy nem vagy biztosítva.

Ezt én már végigjártam, be voltam jelentve, az orvosnál mégis úgy tűnt, mintha nem lennék, az ügyfélkapun is így látszott, írtam nekik, kb 3 (!) hónap múlva válaszoltak, hogy rendben van a biztosítási jogviszonyom. Utólagosan felvezették attól a naptól kezdve, ahogy bejelentett a cég. Semmi elnézést, vagy ilyesmi, hogy nem tették meg időben. Ja, először azt írták, hogy felkeresik a céget adat ellenőrzés céljából, de se a céget, se a könyvelő irodát nem keresték emiatt.

2011. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi sokat segítettél...akkor elkezdem a nyomozást
2011. febr. 14. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!