Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Axa Brokernet-nél van 20 éves...

Axa Brokernet-nél van 20 éves életbiztosításom, jelenleg az 5. évnél tartok. Évi 500. 000. - ft befizetéssel. Aggódom, hogy elveszik a pénzem. Tovább fizessem a bizonytalanságban, vagy kivegyem 700. 000. - bukással?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 20:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

Elösször is tudsz kérni ÉVES DÍJ CSÖKKENTÉSÉT, nem tudom melyik módozatról van szó ft-ról vagy devizásról, Forintosat le lehet 160-200e-re csökkenteni. Kérhetsz DÍJFIZETÉS SZÜNETELTETÉSÉT IS 1x2 évre vagy 2x1 évre.

Illetve DÍJMENTES LESZÁLLÍTÁST. az azt jelenti hogy nem fizetsz több éves díjat, megszűnnek a kiegészítők és ugyanúgy nem nyúlhatsz hozzá 10-15évig. Visszavásárlás szerintem nagyobb bukóval lenne. De lehet hogy tudnék egy másik fajta alternatív megoldást is. Melyik városban laksz ?


Díjmentes leszállítás: [link]

Díj csökkentése vagy emelése:

[link]

2010. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
71%
Majdnem nekiálltam írni, de letettem róla. MINDEN PÉZÜGYI TANÁCSADÓT 2 lábbal rúgjál ki!!!! ez a véleményem. + ennél sokkal többb...
2011. ápr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sztem a korábban írt lecsökkentés az jó lehet, hiszen a tőkéd az forog, nincs kamatadó, nincs szja befizetés meg a fene tudja mi, csak hagyod hogy pörögjön.


Hogy jól döntöttél-e? Portfóliótól függ, bár szerintem a unitlinked az csak bukás lehet.


Ha csak 6% éves átlag kamatot számolunk (állampapír most 9,5%-ot ad) akkor ugye

1. év: 530ezer (500*1,06)

2. év: 530e+500*1,06 = 1091800

3. év: 530e+1M*1,06 = 1687308

4. év: 2.318.546

5. év: 2.987.659 (ebből összesen 2,5M amit befizettél, többi a kamat)


Szóval ha 3M körül jársz akkor jól döntöttél, ha nem akkor a tanácsadó döntött jól

2012. ápr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Én most próbálom a 3milliós életbiztosítást elpasszolni,mert nem birom tovább fizetni. Van eladási és átíratási lehetőség, amiről nem tájékoztatnak a tanácsadók,mert az nem üzlet a cégnek (nekik az a jó,ha nem fizeted,mert akkor ugrik a befizetés és náluk marad a pénzed).


Tehát, ha nem tudod tovább fizetni, kérni kell a tanácsadódat,hogy próbálja meg eladni (vagy keresni több pénzügyi mukit,akiknek sok ügyfelük van,hátha vkinek el tudják adni). Ha nem is a teljes összeget,de többet visszakapsz,mint ha abbahagyod a fizetést és a 20-30-40%-át adja vissza a befizetett összegnek.

PL: Nekem van eddig 6 milliós befizetésem,most bele kell még 3-at fizetnem,hogy leteljen a 3.év. A 9 milliósat elvileg még 7 évig kellene fizetnem,másképp egy fillért nem kapok vissza belőle. Ha most találok valakit, aki akár 4-5 millióért meg tudja venni, akkor is max 2-3 milliót bukok, nem 9-et, ami nagyon nem mindegy! Sőt, ha szerencsém van,teljes összeggel is el tudom adni. Mindössze egy olyan bróker kell,akinek sok ügyfele van, sok kapcsolata, aki el tudja adni (általában ezek befektetési életbiztosítások,amiket el lehet adni,csak ezt kevesen tudják).

2013. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!