Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 48. 000 hozamból 8. 000...

48. 000 hozamból 8. 000 reálhozam?

Figyelt kérdés
Az aegonnál voltam. Miért van az hogy egyesek alig kapnak vissza valamit mások meg akár több 100.000?
2011. aug. 1. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Különböző portfóliók voltak, különböző keresetek voltak, ha például 2008-2009 óta nincs valakinek befizetése, az szinte biztos, hogy semmit, vagy keveset kap. Ja, azt elfelejtették közölni, hogy ha nem fizetsz be, akkor nincs amit befektessenek? Meg hogy jöhetnek nehezebb évek és mégnehezebb évek?
2011. aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Az egon jól átvágott mindenkit, hogy milyen jól zártak minden évben. Most kiderült, hogy mégsem.

Én is 125ezer hozamra, 15ezret kapok /ha megkapom egyáltalán.../ 2 hónapja még 90ezret írtak, hogy lett belőle 15ezer?!

2011. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
95%
Én is egonos vagyok. nekem is kb 2 hónapja villogtatták a több százezer forintnyi összegen a kib@szott online kalkulátorukon, tegnap már csak hetvenet mutatott, hogy költenék gyógyszerre amit elloptak. Azt a tolvaj qrva @nyjukat.
2011. aug. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

"48. 000 hozamból 8. 000 reálhozam?"


Mi a probléma? Tényleg nem értes a reálhozam fogalmát? Befizettél x idő alatt mondjuk 400.000 Ft-ot, és ők nem csak egyszerűen megőrizték a reálértékét 440.000 Ft-ot, hanem még 8000-rel meg is növelték azt. Mindenesetre túl sokat nem fizethettél be a számládra, ha 40.000 ft-ot nem tett ki a pénzromlás.


Miért van az, hogy az emberek nem ugyanannyit kapnak vissza?


Mert különböző összegeket fizettek be, különböző időbeli megoszlásban különböző konstrukciókba.


00:13 "Azt a tolvaj qrva @nyjukat."

Azért nem ártana tisztában lenned azzal, hogy ki a tolvaj. Mert az AEGON, akárcsak a többi biztosító, nem tartotta meg magának a nominál és a reálhozam közti részt. Kifizette a te százezreidet(?) is, a kérdező negyvenezrét is, ha tényleg annyi volt, csak nem nektek, hanem az államnak a ti lelkes jóváhagyásotokkal.


Pontosan ugyanoda fizette ki, ahova a törzstőkét is. Nem ők nyelték le, hanem a magyar állam tűntette el a bendőjében a másodperc törtrésze alatt. Most meg, hogy már sikeresen ellopta a pénzed, még van pofája arra mutogatni, aki neked megkeresett 70.000-et. Ha nem lett volna MNYP, akkor most 0-d lenne a 70ezer helyett.

Ha viszont nem lennél birka, akkor még meglenne a többmilliód is az üres igéret helyett.

2011. aug. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Én csak azt nem értem,hogy azok akik azt írják,hogy pár napja ennyi volt most meg ennyi a reálhozamuk azok mit néznek? Más kérdezőnél is láttam ilyen választ. Érdekes,hogy nekem május utolsó napja óta ugyanazt az összeget írja.Nagyon nagyok az eltérések a vissza utalandó pénzben ez tény,de miért nem tudtok örülni annak,hogy egyáltalán kaptok vissza valamit? Örüljünk a kevésnek is szerintem hiszen sokan 0 forinttal zártak és az az igazán igazságtalan.
2011. aug. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48 ezer hozam szinte semmi, és ha azt számolod hogy a reálhozam átlagban a hozam 10-20%-a, akkor nincs min csodálkozni, nem is számíthattál többre.
2011. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán értek hozzá, ezért is kérdeztem. Na, meg már olyanokat lehet hallani, minden honnan, hogy megpróbálják bent tartani a pénzeket. Én ennek is örülök.
2011. aug. 2. 10:22
 8/13 anonim ***** válasza:

"miért nem tudtok örülni annak,hogy egyáltalán kaptok vissza valamit?"

Tudnék örülni, ha azt az összeget adnák vissza, amit hónapokkal ezelőtt mutogattak a honlapon...

Aztán amikor elkezdték mondani, hogy utalják az összegeket, hirtelen eltűnt 75ezer ft!!! Tuti, hogy az egon nyúlta le magának és nem az állam! Dolgoztam az egonnál évekkel ezelőtt, tudom, milyenek....

2011. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11:49 Tökmindegy, hogy milyenek. Veled lehet, hogy genyák lennének, de az állammal nem tudnak ujjat húzni. Márpedig erre a vagyonra az állam rátette a ronda szőrös mancsát. Nem az Aegon diktált, hanem a kormányunk. Tette mindezt törvényesen, hiszen az ő droidjaik hozták a törvényt.
2011. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes eszmecseréket olvasok, valóban örülhet mindenki bármennyit is kap.Azt még jó tudni, hogy ha ezt a 3.000 milliárdnyi vagyont nem veszi el az állam, akkor januártól államcsőd lett volna, amit az elmúlt 8 év tolvaj kormányának köszönhetünk. 2013-tól az állam kivonul a nyugdíjfinanszírozásból, hiszen ma, a kifizetett nyugdíjak minden 3. forintja hitelből van, hiszen nincsen elég befizetés.

Ez szó szerint a jelenlegi nyugdíjak 20-30%-os csökkenését jelenti.

Az államnak nem kötelessége eltartani az embereket.

Lesz egy minimális, ami az éhenhalásra sem elég, és ha ennek a népnek nem jön meg az esze, akkor azok járnak jól, akik meg sem erik a nyugdíjas éveket.

A sok ostoba vásárlás helyett ha napi egy chipps, kóla vagy sms árát félretenné lenne mivel kiegészíteni majd az állami alamizsnát.

2011. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!