Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Aegon életpálya programról...

Aegon életpálya programról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most fog lejárni a tíz év, amíg ugyebár nem vehetem ki a pénzem, vagy vissza kell fizetni az adójóváírásokat. Az első két év befizetéseiből igen sok ment el mindenféle költségnek, de a megkötéskor arról volt szó, hogy azért ennyi, mert ekkor vonják le a költségek nagy részét, utána már gyakorlatilag alig valamit. Ehhez képest a héten kapott értesítő szerint 60-70 ezer körül vontak le tőlem az elmúlt évben. Mire fel? Ha megszüntetem, visszakapom azt az összeget, ami a kimutatáson szerepel?
2012. jan. 22. 14:51
 1/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ez függ attól is, hogy mekkora díjat fizetsz, mert %-osan vonnak tudtommal, függ attól hogyan fizeted /csekk,bank/, függ attól van-e benne kockázati díj. Egyébként nem hiszem, hogy ez lehetséges lenne, szerintem az a 10 évre vonatkozik inkább. havi 5-6 e Ft nem vonhatnak le.
2012. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos lehetséges: átnéztük a szerződést, és benne van a díjak közt. :(

Mi a tanulság? Aki hülye a pénzügyekhez, ne foglalkozzon velük. Igaz, én még nagyon fiatal voltam, és gyakorlatilag a szüleim beszéltek rá, hogy ez micsoda jó dolog. Csak hát ők sem értettek hozzá. Ugyanakkor nem értem, hogy van pofájuk ennyi pénzt lenyúlni. Mi értelme van az egésznek? A kamatok a levonás felét sem teszik ki. Csak azt nem értem, hogy a későbbiekben hozzáértőbb emberek, mint pl. befektetési tanácsadó is azt mondta, hogy ez egy jó biztosítás. Szóval nálam teljes a tanácstalanság.

2012. jan. 22. 19:36
 3/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Mivel nem látom mire vontak le ennyit nem tudok érdemben hozzátenni mást, de azért jó lenne ennek utána járni, mert 2 dolog is lehet.

1: Az Aegonnál is emberek dolgoznak és elírták a papíron.

2.Az Aegonnál is emberek dolgoznak és egy 0-val többet vontak le. Ha ez így van, akkor mindenképpen írni kell nekik egy levelet vagy felhívni őket. + a szerződésben tutira benne vannak a díjak, ezeket ki kellene számolni attól függően mekkora összeget fizetsz és megkérdezni mi ez az eltérés. Mint mondtam ott is csak emberek dolgoznak. Én tudom az utóbbi időben nekem is meggyűlt pár biztosítóval a bajom, mert elrontottak pár adminisztrációt, a baj, hogy nem egy hanem mindenhol vannak hibák. Viszont az is a tapasztalatom, hogyha szépen és higgadtan megkérdezem, szólok nekik, akkor kijavítják. Esetlegesen ha erről van szó ebben segíteni is tudok.

2012. jan. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
az aegon egy ilyen cég.Azt hiszed milyen jó ajánlat,aztán jön a sokk.Én a fogyasztóvédelemnél érdeklődtem engem csúnyán megvezettek cséb extra_II-vel.Azt az egyet ne feledd bármit is szeretnél megtudni tőlük azt adják írásba.Mert tudod amit leírtak azt nem tudják letagadni.Kérdezz rá minden lehetőségnél mire számíts.
2012. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 AEGON Magyarország válasza:

Tisztelt Ügyfelünk!


Sajnáljuk, hogy csalódottnak érzi magát.


Szeretnénk pontos válasszal szolgálni Önnek, ezért kérjük, amennyiben még aktuális a kérdése, szerződésszámát feltüntetve küldje el e-mailben az ugyfelszolg@aegon.hu e-mail címünkre, hogy személyesen tájékoztathassuk Önt.


Ha Önnek kényelmesebb, a 06-40/204-204-es telefonszámunkon is készséggel állunk rendelkezésére. Munkanapokon 8.00 és 18.00 – csütörtökön 8.00 és 20.00 – óra között fogadjuk hívását. Ettől eltérő időpontban üzenetrögzítő áll rendelkezésére, amelyen ha megadja nevét és telefonszámát, visszahívjuk Önt.


Bízunk benne, hogy sikerül megnyugtató választ adnunk Önnek.


Üdvözlettel,

AEGON Magyarország Általános Biztosító Zrt.

2012. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!