Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Édesanyám biztosításáról...

Édesanyám biztosításáról lenne szó, kicsit aggódok, hogy a biztosító belekötne, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Édesanyám meghalt és a hitel ami a nevén volt biztosítva volt. A biztosítás így szólt, hogy csak abban az esetbe fizet, ha nem meglévő betegségben halt meg.

Anyukám krónikus tüdőbeteg volt és ezzel is került kórházba, a végén tüdőembóliába halt meg. (ezek szerint nem fizetne a biztosító szerintem) Viszont a boncoláson kiderült, hogy tüdőrákja volt, ami már áttétes volt, de erről nem tudott, sem ő, sem mi, ez csak a boncoláson derült ki.

A boncoláson az áll, hogy tüdőrák a halál oka. A kórházi záró jelentésen pedig a tüdőembólia áll. Melyiket fogják figyelembe venni. Van egy olyan érzésem, hogy ebbe tuti bele kötnek és nem fognak fizetni.


2012. ápr. 5. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ ha az életbiztosítás megkötésekor az egészségügyi nyilatkozaton nem titkoltátok el,és a biztosító ezekkel a feltételekkel befogadta, akkor ki fogja fizetni, ha ezt nem akkor jogában áll elutasítani..
2012. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A biztosítás így szólt, hogy csak abban az esetbe fizet, ha nem meglévő betegségben halt meg."


Pontosan kellene idézni a biztosító ezen záradékát, tudod a jogi végkövetkeztetés a magyar nyelv szétcincálásán is múlik.


Érdemes lenne egy jogásznak megmutatni, ő mit tud belőle kihozni.

2012. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én biztosítónál is dolgoztam, most borítékólható hogy nem vagy csak alig fognak fizetni !
2012. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!