Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Idén nyáron lesz 10 éves...

Idén nyáron lesz 10 éves unitlinked életbiztosításom, hogyan szüntessem meg?

Figyelt kérdés

Miután ugye megszüntették az adókedvezményt egyáltalán nem hozott a konyhára, inkább vitt. Az üzletkötőjük azt tanácsolta, hogy nyissak most egy másik (korszerűbb) unitlinked-et (ahol több portfólióban tartható a biztosítás tőke része) meg egy kockázati opciót most, a 10. év végén pedig ne fizessek a régi biztosításra semmit, díjnemfizetés miatt törlik 3 hónapra rá. A felvett pénzt meg vagy betolom esetibe, vagy felélem, de azt is lehet, hogy "átkönyveltetem" így az új biztit már nem kell fizetnem.


Azért jobb ez, mintha a visszavásárlást kérném, mert az azonnali felmondás, pillanatnyi árfolyam szerinti, míg ez a "parkoltatás" addig valamicskét dolgozna a pénz (leginkább a biztosítónak).


Szerintem ez átverés, a unit linked biztosítások mindegyike a pénzt viszi, leginkább csak a jutalékra hajt. Ezért nem tudok neki hinni, hogy a díjnemfizetés jobb lesz nekem. Szerintetek?



2012. ápr. 12. 16:06
 1/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A Unit-linked biztosítás egy jó dolog, ha az ember helyén tudja kezelni. És a 10. évben megszüntetni, azért hogy nyiss újat?????? Sajnálom, de jól érzed, ő felmarkolja a jutalékát, és sosem látod többé. Ha van valami célja, akkor a jelenlegit tartsd meg és folytasd, ott már benn dolgozik a pénz, ha kell, akkor menj be a biztosítóba és mondd meg nekik, hogy váltsatok befektetési alapot, de semmi képen se szüntesd meg úgy, hogy egy másikat indítasz belőle. Végre kifizetted a biztosítás költségeit, most kezdhetnéd elölről, illetve jelentsd fel a PSZÁF-nél az illetőt, mert sajnos ezek miatt az alakok miatt nem lesz bizalma az embereknek a tisztességes és becsületes tanácsadókban sem, akik viszont segíteni tudnának. Mivel én is közéjük tartozom, ezért az én érdekem is, hogy ők eltűnjenek a piacról. Illetve nézz utána a cégnek és az emberkének is a PSZAF.hu-n
2012. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyetértek ne szüntesd meg, nem fogsz jól kijönni belőle, válts portfóliót inkább az üzletkötő csak valószínűleg a jutaléka miatt mondta!


Egyébként mi a módozat neve mennyi a tartam?

2012. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Allianz - Lépéselőny és nem is 10, már 11 éves. Ennél még nincs portfólió váltás csak 10,15 és a végén 20. évnél kérhető kifizetés.


A nyitandó új unitlinked ebből a kifizetésből táplálkozna, arra nem kellene fizetni semmit, viszont ha a régit megszüntetem akkor kaphatok valamicske pénzmagot.

Az éves díjam kezdetben 100e volt, az indexálás miatt ma már 120e, vajon mennyit kaphatok? Esetleg érdemes lenne átdolgoztatni pl. havi 1000Ft-ra? Nem égetően kell a pénz, de nagyon elkeserít, hogy az akkor még szép lehetőségek (adókedvezmény stb.) megszűnésével durva bukta az egész befektetésnek indított. Süllyedő hajóra nem pakolnék, inkább menteném amit lehet.


Feleségemmel közösen az Aegonnál van hasonló, de ott már a pénzalapok válthatóak (valamiféle családi). Az is hamarosan 10 éves, inkább azt hagynám élni (az se valami jó: jobb lett volna valami olcsó kockázati, amit meg befektetni akarnék állampapír).

2012. ápr. 13. 11:24
 4/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A kérdés, hogy honnan tudod, hogy bukta, hogyha nem tudod mennyi pénz van benne? Az egyetlen dolog ami biztos, hogy megszüntetni azért egy szerződést, hogy az tartsa életben az újat nem lehet, vagy bevállalod, hogy nyitsz egy újat hosszú távra!! 2 ÉVRE NINCS BIZTOSÍTÁS.... (Ezek ált. az átverések) Vagy nem és csak szimplán megszünteted az egyiket, csak először menj be az Allianzhoz, hogy mennyi pénz van benne, mennyit kapnál most és mennyit ha lejár, szóbeszédre nem lehet alapozni. A díjmentesítés pedig csak akkor jó, ha átvágás történt, hogy ne bukd el az összes pénzed, egyébként nem érdemes 10 év felett díjmentesíteni szerződést.
2012. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Minden évfordulókor küldenek egyenleg infót és visszavásárlási értéket. Mivel az éves befizetés 100ezer (+index +hozam +kamatos kamat) így ha minden okés 11x100ezer=1,1 kellene, hogy legyen benne legalább.


Na, ebben nincs 800e se, ha visszavásárolnám akkor 600e se (a fele a befizetett összegnek). Kamatadó már nincs, de mivel a 10. év végén van részkifizetés amit akkor nem kértem, így vehetnék fel pénzt, de az SZJA befizetést jelent (huszonvalahány % - gyakorlatilag ugyanott).


Az ügynök szerint azért kell nekem egy portfóliós másik biztosítás, mert az abba berakott pénzt 3 év múlva kivonhatom a kamat nyereséggel, vagy hagyhatom dolgozni (életprogram módozat amit ajánl).


Szerintem ködösítés, kavarás az egész ami arra játszik, hogy az ember nem akar nagyot bukni, közben egy másik dologba húzza bele azt a 11 éven át "jól tejelő marhát", aki csak észrevéve a nyilvánvaló veszteségeit próbálja minimalizálni a veszteségeket.

2012. ápr. 13. 12:47
 6/9 A kérdező kommentje:
most visszavásárlásnál 600e, részkifizetésnél 800e (640e adózva) de ha hozzá fizetek 8*100ezret akkor 2,1M.
2012. ápr. 13. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Neked most nem unit-linked biztosításod van, hanem lépcsőzetes kifizetésű vegyes (díjtartalékos) biztosításod.

a) Amit a szerződésből garantáltan visszakapsz az a díjtartalék.

b) A díjtartalékos biztosítások sajátja, hogy a kötvény futamidejének elején nincs díjtartalék, az elmegy 1:1 költségekre, de ezt csepegtetve majd "visszaadja" a biztosító jellemzően a futamidő végére. Ezt nevezik zillmerezésnek.

c) mivel csak a futamidő vége felé halmozódik fel a díjtartalék nagyobb része, így az ezen keletkező többlethozam sem jelentős a futamidő kétharmadában.


2. A többlethozamon osztoztok a biztosítóval általában 80/20 arányban.

A többlethozamot úgy számítják, hogy levonják előbb a garantált technikai kamatot (mivel ezt már beépítették a szerződésbe), majd megszorozzák 0,8-al

Példa:

A te szerződésed technikai kamata 3%. A biztosító elért tavaly 8% hozamot, akkor amit neked jóváírnak: (8%-3%)*0,8= 4% hozam.


3. A díjtartalékos szerződéseknél nem érdemes értékkövetést elfogadni, ugyanis a különbözetet újból zillmerezik. lásd fenn ez mivel jár. Ezen felül az emelt és a régi bizt. összeg különbözetére már az aktuális életkorodnak megfelelő magasabb biztosítási díjat (költséget) számolják fel.

Tehát te minél jobban emeled a díjat annál jobban nem fogja neked megérni.


Mit lehet tenni?

Vagy hagyod szépen úgy ahogy van, de nem értékkövetsz ezentúl.

Vagy visszavásárlod, és befekteted (nem egy másik biztosításba!) a pénzed következetes kontroll mellett.


Viszont biztosítás nélkül ne maradj, nézz szét a piacon, ki kínál ár/érték arányban legjobb ajánlatot adni egy esetleges kieső jövedelem pótlására (betegség, rokkantság, halál)

2012. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm szépen, ment a kéz! Egy kérdés: ha megszüntetem, akkor hogyan érdemes: felmodással, vagy díjnemfizetési törléssel ? (az első felmondás után asszem 30napra fizet, de nem leszek biztosított. A második 3 hónapig vegetál és azután fizet, de addig biztosított leszek).


A felmondásban gondolkodom, hiszen van egy másik cégnél korszerűbb (picivel) feleségemmel közös biztink.

2012. ápr. 16. 11:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Évfordulóval vásárold vissza.

Ugyanakkor köss egy kockázati életbiztosítást: védelem nélkül ne maradj! Nem tudom mi a foglalkozásod és mennyi a kereseted, de számolj azzal, ha a következő 15-20 évben nem tudsz dolgozni egy baleset miatt, mennyi jövedelmed esik ki a gyógyításról nem is beszélve.

Ha én állítanám össze az ajánlatot, az úgy indulna, hogy 20.000.000 Ft baleseti rokkantság minimum.

2012. ápr. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!