Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan lehet lemondani a...

Hogyan lehet lemondani a lakásbiztosítást?

Figyelt kérdés
A júniusit még befizettem, tovább már nem szeretném. Telefonon próbáltam lemondani, de sosincs szabad ügyintéző. Emailben lehet? Vagy egyszerűen nem fizetem tovább, és megszűnik?

2012. máj. 26. 02:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Írsz egy ajánlott levelet, a szerződésben benne kell, hogy legyen a cím. Majd visszaírnak, hogy tudomásul vették.


Telefonon vagy e-mailben nem tudod lemondani, mert nem tudnak beazonosítani. Esetleg, ha eleve úgy kötötted, hogy van telefonos jelszavad, bár a lemondást szerintem akkor is csak írásban lehet megtenni.

2012. máj. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A lakásbiztosítás egy SZERZŐDÉS, amit nem lehet egy telefonos bemondásra lemondani!...

Telefonon akárki rendelkezhetne a nevedben, gondolom ennek nem örülnél...


Menj be a biztosító irodájába és SZEMÉLYESEN mondd fel a szerződést, ennek hivatalos formája van, csak akkor érvényes, ha így intézed!


Ha csak simán beszünteted a díjfizetést, attól még a szerződés érvényben marad és az elmaradt díjakra büntetőkamatokat fognak felszámolni, tehát TARTOZÁSOD keletkezik a biztosítónál!...

2012. máj. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jajjj!!


benne van a szabályzatban!


A lakásbiztosítást hivatalosan korrekten csak évfordulóra lehet felmondani!

Pontosabban évforduló előtt maximum 30 nappalig írásban kell megtenni!(mondjuk szept 1. az évforduló akkor augusztus 1 ÉIG LEGKÉSŐBB be kell hogy érjen a felmondó levél!

Amennyiben nem fizeted úgy 30 vagy 60 vagy 90 (biztosító függő) automatikusan megszűnik a biztosítás!

Elméletileg (elég erkölcstelenül)jár ilyenkor a biztosítónak a 30 60 vagy 90 napi díj, de nem fognak érte pereskedni, csak maguk alatt vágnák a fát szerintem ezzel..

2012. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Miért akarod megszüntetni?


Sokat fizetsz?

2012. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem fizetek sokat, csak elköltözök, ezért szeretném felmondani.

A költözés hirtelen jött (bérelt lakás), évforduló előtt még nem tudtam, hogy költözni fogok.

Azért gondoltam, hogy lehet telefonon/interneten, mert interneten kötöttem, soha nem voltam fiókban, (a kötvény postán jött).

De igazatok van, keresek egyet a közelben. Köszönöm mindenkinek a választ!

2012. máj. 26. 22:07
 6/15 Pataki Éva ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Abban az esetben kell írásban és évfordulóra felmondani, ha másik biztosítónál szeretnél kötni. Amennyiben érdekmúlással szűnik meg a szerződésed, ( eladás, elköltözés) akkor erről be kell mutatnod valamilyen iratot, és akkor attól a naptól mikortól az érdekmúlás bekövetkezett nem kell fizetned. Ma már a "nem fizetek és elmúlik" nem működik, mert igenis pereskednek a biztosítók!!!

2012. máj. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Így van, az adásvételi papírral vagy bérleti szerződés felmondásával be kell menni a biztosítóhoz és azonnal megszüntetik.
2012. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. A lakásbiztosításnál nincs ilyen hogy 1 éven belül nem mondhatod fel, csak évfordulóra, ez nem gépkocsi kötelező biztosítás.


2. Írsz a biztosítónak, hogy megakarod szüntetni, nem fizeted be a következő díjat és kész.


3. Jön még pár felszólító levél, hogy fizess, hát ne fizess és kész, senki sem fog ezért megbüntetni, ez nem olyan mint a KGFB, hogy ha nem fizeted, fedezetlenségi díjjal büntetnek, ugyanis a lakásbiztosítás nem kötelező dolog, mint az autó esetében.

2012. máj. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: veszek egy lakást, de mondjuk valami oknál fogva el kell adnom. Akkor addig 1 évig fizessem az új tulajnak a biztosítást, mert nem lehet lemondani?
2012. máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
De bizonyos mértékig úgy működik mint a GFB, az autót is ha eladod, akkor megszűnik a biztosítás, itt is. De ha kötsz egy szerződést, 2 hónap múlva nem mondhatod, hogy kössz de mégsem, mert a szerződésben is benne van, hogy a szerződés 1 ÉVRE szól és minden évben megújul, ha a felek úgy akarják, ha nem akkor 30 nappal a forduló előtt fel lehet mondani, vagy ÉRDEKMÚLÁSSAL /eladás/ felmondani bármikor.
2012. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!