Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Most akkor meddig jó a TB-m?...

Most akkor meddig jó a TB-m? Mert már 4 opciót hallottam.

Figyelt kérdés

Májusban államvizsgáztam, júniusban kaptam meg a diplomám. Még nincs munkám.

Felhívtam a tanulmányi osztályt, ott azt mondták, h a hallgatói jogviszonyom június 30án megszűnt, addig volt tb-m. Munkaügyiben augusztus 15-öt mondtak, a diákom ugye jó október 31ig, vki szerint tb is addig van. De hallottam dec 15-öt is.

Júni 30ig hogy lehetne? 2 éve mikor megkaptam az alapdiplomát akkor is júni 30ig volt? Aztán szeptemberig míg el nem kezdtem a mestert addig nem voltam biztosított?


2012. aug. 25. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

December 15-ig.

"A nappali tagozatos közép- és felsőfokú tanulmányokat folytatók, amíg tanulói, hallgatói jogviszonyban állnak, jogosultak az egészségügyi szolgáltatásokra.



Amikor a diákigazolvány érvényessége megszűnik, e naptól még 45 napig jogosultak az ellátásra. Azt követően, ha nem létesítenek biztosítási jogviszonyt (pl: munkaviszonyt), nappali tagozaton hallgatói jogviszonyt, akkor kötelezettek lesznek egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, melynek összege 2012. évben: havi 6.390 Ft, illetve napi 215 Ft"

[link]

és

"Kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosult az, aki

a közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy a fel-sőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár, ha társadalombiztosítási szem-pontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jo-gosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak),

Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az alapul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően (ún. passzív jogosultság)

Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az ala-pul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően még meghatározott ideig fennáll, ez az ún. passzív jogon való jogosultság.

Ha a jogosultsági feltétel (pl. gyed folyósítása) megszűnését megelőzően ez a feltétel megszakítás nél-kül legalább 45 napig fennállt, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn.

Ha a jogosultsági feltétel (pl. gyed folyósítása) 45 napnál rövidebb volt a megszűnését megelőzően, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság – a 45 napnál kevesebb, – azzal az időtartammal hosszabbodik meg, amennyi ideig a jogosultsági feltétel fennállt (pl. a 30 napra folyósított gyed esetén 30 nappal)."

[link]

2012. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Valamint:

"2012.06.13.

Mit kell tudni az egészségügyi szolgáltatási járulékról

Azon diákoknak, akiknek tanulói, nappali tagozatos hallgatói jogviszonya most fog megszűnni a tanév végén, egészségügyi ellátásra való jogosultság érdekében december 16-hatállyal kell az adóhatóságnál bejelentkezni, valamint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, amennyiben ezen időpontig nem válnak biztosítottá."

[link]

2012. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Na lássuk csak.


Írod, h dec 15.

Aztán bemásoltad, h a hallgató jogviszonyig jó. Ez június 30.

Aztán az OEP-es oldal szerint a diákigazolványig jó, ami okt 31.

2012. aug. 25. 13:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de mesterdiplomával nem szövegrészleteket kellene kiragadnod, hanem értelmezni a kopmlett szöveget.


Amit bemásoltam, abban sehol nem azt írja, hogy a a hallgató jogviszonyig jó.

Ha tovább olvasod a szöveget, ott van benne tisztán és világosan: "Amikor a diákigazolvány érvényessége megszűnik, e naptól még 45 napig jogosultak az ellátásra."


"Aztán az OEP-es oldal szerint a diákigazolványig jó, ami okt 31."

Ismét csak nem olvastál tovább:

"Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az ala-pul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően még meghatározott ideig fennáll, ez az ún. passzív jogon való jogosultság."


Mellesleg nagyon szívesen, hogy bemásoltam neked a rád vonatkozó részeket és a linkeket is betűztem, hogy a teljes tájékoztatót el tudd olvasni.

Ilyenkor meg tudom érteni azokat, akik szerint felhígult az egyetemi oktatás és nem csodálom, hogy semmit sem ér már a diploma.

2012. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
"kopmlett" helyett: komplett
2012. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Fizesd július 1-től!

L'Oreal

2012. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Lényegozni minnél előbb, hogy menj dolgozni minnél előbb, de ha rászoruló vagy akkor az önkormányzat átvállalja.

Pontosat csak az adóh. tudna mondani.

2012. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A diákigazolvány érvényességének lejártát követő 45 napig vagy jogosult. Ez december 15.

A hallgatói jogviszonynak nincs hozzá köze.

2012. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

én továbbolvastam, de őszintén ebből te mit szűrsz le?

A nappali tagozatos közép- és felsőfokú tanulmányokat folytatók, amíg tanulói, hallgatói jogviszonyban állnak, jogosultak az egészségügyi szolgáltatásokra.


(nem írja, h ez az aktív jog, utána meg passzív jogon még decemberig...eleve hülyén van megfogalmazva)

na meg a suli is azt mondta h júni 30. Mivel magyarázod, h még ők sem tudják? Évente több 100 diákot engednek útjukra és ilyet nem tudnak vazze


Amúgy köszi a választ

2012. aug. 28. 10:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy ne részleteket ragadj ki, hanem az összetartozó részeket egyben értelmezd.

Amit kiragadtál abból leszűrheted:

Ha nappalis tanulói/hallgatói jogviszonyod van, akkor jogosult vagy (ha tovább olvasol, ott van, hogy a diákigazolvány érvényességének végéig)

Ha nem nappalis vagy, hanem estis, vagy levelezős, akkor nem vagy jogosult.

Az estisek és levelezősök is jogosultak diákigazolványra, de nem jogosultak az eü.szolgáltatásokra.

2012. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!