Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Most akkor meddig jó a TB-m?...

Most akkor meddig jó a TB-m? Mert már 4 opciót hallottam.

Figyelt kérdés

Májusban államvizsgáztam, júniusban kaptam meg a diplomám. Még nincs munkám.

Felhívtam a tanulmányi osztályt, ott azt mondták, h a hallgatói jogviszonyom június 30án megszűnt, addig volt tb-m. Munkaügyiben augusztus 15-öt mondtak, a diákom ugye jó október 31ig, vki szerint tb is addig van. De hallottam dec 15-öt is.

Júni 30ig hogy lehetne? 2 éve mikor megkaptam az alapdiplomát akkor is júni 30ig volt? Aztán szeptemberig míg el nem kezdtem a mestert addig nem voltam biztosított?


2012. aug. 25. 08:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"na meg a suli is azt mondta h júni 30. Mivel magyarázod, h még ők sem tudják? Évente több 100 diákot engednek útjukra és ilyet nem tudnak vazze"

- nem tartozik a munkaköri feladataik közé, hogy ilyeneket tudjanak, ezért nem is tájékozódnak ilyenekben

- sokszor még azokban az ügyekben sem naprakészek, amik a feladatkörükhöz tartoznak

- lesz@rják mi van a diákokkal, ha meg már végeztek, akkor még inkább...


Szerinted az milyen tájékozottságra vall, hogy az egyetem a diplomaosztókor be akarja szedni a végzős hallgatók diákigazolványát, mondván, megszűnik a hallgatói jogviszonyuk, le kell adniuk a diákigazolványt?


A munkaügyiseknek meg szintén nem tartozik a feladatkörébe, hogy tudja, hogy milyen esetben meddig jogosult valaki az eü.szolgáltatásokra.

Így aztán ők se néznek utána (ennek sem)


Majd az évek múlásával szép lassan rájössz, hogy a hivatalnokok nem azért ülnek bent a hivatalokban, hogy pontos naprakész infókat adjanak az ügyfeleknek. Főleg nem olyan ügyekben, amik nem is hozzájuk tartoznak.

Ha valamit meg akarsz tudni, vagy megkeresed a rá vonatkozó jogszabályt, hivatalos tájékoztatót, vagy felkeresed az illetékes hatóságot/hivatalt és a tájékoztatójuk után utána nézel, hogy valóban úgy van-e.

2012. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolsò! Ilyen tényleg volt? :-)
2012. aug. 29. 22:33
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha a diákigazolványosra gondolsz, akkor igen, a lányomékkal történt meg. Aki nem adta le a diákját (szinte mindegyikük) annak alá kellett írni egy papírt, hogy büntetőjogi felelősségük tudatában kijelentik, hogy elhagyták a diákigazolványt (valószínűleg nem ők voltak az első évfolyam akikkel előfordult, mert nyomtatott papír volt)
2012. aug. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
:O:D
2012. aug. 30. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!