Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Létezik dugulásra panelházban...

Létezik dugulásra panelházban biztosítás?

Figyelt kérdés

Panelházban lakunk, és rendszeresen dugulás van, legtöbbször a mi sorunkon. A lakók tegnap megszavazták, hogy a kidugítást az a sor fizesse, ahol a dugulás van.

Mondjuk ez lehet vissza fog ütni, mert máshol is lehet dugulás. Remélem akkor nem vonják majd vissza, miután ezt kifizettették velünk.


Létezik valami olyan biztosítás, ami fizeti az ilyen jellegű károkat? Lehet ezt megkötni az egész tömbre? Mennyi lenne ennek a költsége lakókra lebontva?


Két lépcsőház van, lépcsőházanént 15 lakással, azaz összesen 30 lakás van a panelben.



2012. aug. 29. 15:43
 1/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Át kell dolgozni a társasházi biztosítást a jelenlegi biztosítónál, ha ők nem vállalják, akkor fordulókor váltani kell egy olyanra, aki bevállalja. Így jár a tömb a legolcsóbban, ha a társasházi biztosításban megoldják ezt, ugyanis egyedi lakásbiztosításnál meg lehet a valószínűsége, hogy nem fizeti ki.
2012. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Krisztián!

Tudsz olyan biztosítót mondani, aki dugulásra vállal kockázatot? Akár lakásra, akár társasházra. Nem hallottam még róla, ezért érdekel. Köszönöm!

2012. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Mivel eddig nem volt rá igény ügyfeleim részéről, én sem tudom megmondani ki vállalhatja. Én írnék egy-egy levelet az Aegon,Allianz,Generali,Groupama,K&H,Uniqa, Signal, ki mennyiért vállaja és felár ellenében van-e dugulás kár, ha egyiknél sincs, akkor az Aegonnál találtam egy LSZB nevezetű terméket amely vállalja a dugulási károkat.
2012. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Blucky válasza:

Csak most futottam át a régebbi kérdéseket: Minden gyors- szervizes társasházi kiegészítő jól jöhet duguláselhárításkor. A nagyobb biztosítóknál szinte mindegyik módozathoz kérhető, csak más-más néven. (Pl. Generali-nál Mestervonal, Allianz-nál DirektMester (ADM) stb.

Ezeknek persze van fix összeghatára, és a karbantartás krónikus elmaradásából származó kárra nem fizetnek, csak a véletlen dugulásra.

2012. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jók ezek a mestervonalak, mert kijönnek és gyorsan megcsinálják. De ha a kár nem biztosítási esemény (és szerintem a dugulás a legritkább esetben az), akkor azt a háznak ki kell fizetnie! A kérdés arra irányult, hogy van-e olyan biztosítás, ahol a dugulás káresemény.
2012. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Generali legújabb lakásbiztijében benne van bizonyos módozatban,de csak évi 1*.
2012. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!