Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Külföldi munka estén, ha...

Külföldi munka estén, ha elmulasztottam bejelenteni a küldöldi biztosítási jogviszonyom szüneteltetését (egy hónap) akkor mulasztási bírságot kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés
Au pair vagyok és a család elfelejtette közölni, hogy októberben nem fizették be a német biztosításomat, erre csak most jöttem rá. Novemberben már befizették és előtte is rendesen fizették. Van egy szabály, miszerint a külföldi jogviszony létrejöttét és megszűnését követő 15 napon belül be kell jelenteni, mert különben mulasztási bírságot kapnak ki. Szerintetek ha elsunnyogom azt az egy hónapot, észreveszik és kapok mulasztási birságot?
2012. nov. 12. 09:51
 1/1 anonim válasza:

Észre fogják venni ez biztos. A szabályt tudod, jelentsd be utólag -míg fel nem szólítanak- akkor nem "szabnak ki" mulasztási bírságot.

A hivatal honlapján találod a megfelelő nyomtatványt, de egy kézzel írt levél már 'feloldozás'.

2012. nov. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!