Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megteheti ezt a diákszövetkezet?

Megteheti ezt a diákszövetkezet?

Figyelt kérdés

Mindig következő hónap 10-én utalják a fizetésünket, csak pár napot dolgoztam júniusba, kb 5-6ezer forintra számítanék..

Mindig 7 óra után pár perccel át szokta már utalni a bank az összeget, de még semmi..

Ennek lehet köze ahhoz, hogy megszűnt az a munkahely, ahol előzőleg dolgoztam, ezért egy másik helyre akartak hívni, ami viszont engem nem érdekel, de oktatáson meg voltam..

Azért vonnak le pénzt?

Vagy még utalhatnak valamit, csak később?

Nagyon kellene még ez a pár ezer forint is most:(

Előre is köszönöm.



2012. júl. 10. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésbe mi van?


Tavalyig dolgoztam melódiáknál,15-éig kellett utalniuk,jött is rendesen


ha 10-éig kell,akkor délután megkapod,mert ugye most már 4 óra alatt átutalódik,reggel elutalják,délután rajta


estig nem panaszkodhatsz


hnap ha nem jön,kérdezz rá

2012. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1-2 óra késésért azért ennyire ne akadj ki.

Majd ha 4-5 napot késnek az már lényeges!

De ha akarsz akkor betelefonálsz és megkérdezed hogy nem volt-e gond a céggel. Ha csődbe ment és nem utal senkinek semmit akkor sajnos mindenki hoppon maradt... De ezt csak a diákszövetkezet tudja megmondani!

2012. júl. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

második: tévedésben vagy


A diák a szövetkezetnek dolgozik,nem a cégnek.

A cég sosem fizet időben,a diákszövetkezet ettől kifizeti a diákot,és majd megkapja a cégtől utólag .


4 órás utalásra átállás miatt valószinű ma utalják csak és te késő délutánig kapod meg

2012. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm, ma még nem is akartam telefonálni, de holnap igen..

aki írta, hogy ne akadjak ki: szombaton voltak itt tesóim, még azt a kevés kajám is felették, ami volt, szal éhezem, hazajegyre nincs pénzem, maradt 10 forintom, jóhogy ki vagyok akadva..

de oké, akkor délután jöhet még..

2012. júl. 10. 12:29
 5/14 anonim ***** válasza:

"A cég sosem fizet időben,a diákszövetkezet ettől kifizeti a diákot,és majd megkapja a cégtől utólag. "


Kedves harmadik.

Könyvelő vagyok és NEM fizet a diákszövetkezet előre!!!!!!!!

Kérlek ne beszélj h.lyeségeket! Nem is lennének százezrei vagy milliói egy diákszövetkezetnek fölösbe hogy meghitelezze a cégeket. Ilyen rendszerrel sorba mennének csődbe a diákszövetkezetek...


"4 órás utalásra átállás miatt valószinű ma utalják csak és te késő délutánig kapod meg"


Az átutalási idő csökkent tehát ha ez lenne az ok akkor már tegnap meg kellett volna kapnia! Lévén LOGIKUSAN az átutalási idő CSÖKKENT tehát nem még később hanem hamarabb kéne megkapnia!


Kérdező! Ha gondolod várj pár napot, ha gondolod csörögj rá a diákszövetkezetre és kérdezd meg. Bármi lehet az ok...

2012. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az meg vicc hogy egy iskolás diák(3-as) elkezdi kioktatni a mérlegképes könyvelőt hogy milyen számviteli renddel utalnak a cégek és hogy az utalási idő csökkentése valójában meghosszabbítja az utalási időt???
2012. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és diákszövetkezetben dolgoztam mint irodavezető,aki ezeket is csinálja


Papirforma szerint te kimész,megcsinálod,cég ezért x ideig fizet,te megkapod tizedikéig.De nem egy cég nem fizet időben,de attól még a diák megkapja a bérét,nincs sokmillióról szó,hisz nem minden cég fizet késve.

És ismerve jópár diákszövetkezetet,a fizetést a legutolsó időre hagyja,azaz mivel tudja hogy 4 óra alatt elutalódik,ezért nem utalja el 9-én mint weddig,hanem meghagyja mára,hisz reggel elutalja,délután megkapod.


A kedves könyvelő válaszoló tudhatná hogy egy diákszövetkezet másképp működik mint egy normál cég.

2012. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Egyrészt a diákszövetkezet nem működik másként mint ahogy a törvény meghatározza!

Másrészt elméletben a szabályozás szerint valóban akkor is fizet a szövetkezet ha a bérbevevő végül nem akarna!


Az meg hogy nincsen szó komoly összegről azért túlzás. Nálunk egyáltalán nem ritka a milliós havi fizetési tétel bizonyos melóknál, több emberre! És akkor még nem is az összesített pénzekről beszélünk...


De az igaz hogy diákszervezettől függ hogy megenged-e a haladékot a bérbevevőnek! De nem szokás komoly cégeknél hisz akkor a szövetkezet pénzügyeit teszi kockára!!!

Ha valóban ilyen lazán kezelte ezt az "irodavezető úr" akkor az a cég már valoszínű nincs a piacon. Ez van...


Az utalások meg nem hasraütésre mennek! Megvan a policy és küldik a pénzt!


Kérdezőnek üzenem hogy nyugodtan hívja fel a szövetkezetét de ne féljen mert a pénzét akkor is megkapja ha netán csődbe ment volna a bérbevevő cége!

Nem tudom melyik szervezetnél vagy de küldhetsz egy privátot és ha nálunk lennél akkor utánanézek!


A könyvelőnek meg irodavezetőnek meg részben igaza van de azért nem teljesen!

Bár az irodavezető az elején még arról beszélt hogy ő a melódiáknál dolgozott tavaly mint diák. Nem értem hogy lett belőle hirtelen a diákszövetkezet irodavezetője...

és ahogy most visszanézem a százalékos pontszáma mindkettőnek együtt csökkent...

Kéretik nem kamuzni mert szegény kérdező nem ér vele sokat ha átvered...

2012. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as


Megkövetem magam. Tényleg a fizetési kötelezettséget rosszul tudtam. Akkor a kérdező biztos megkapja a fizuját bár tényleg lehet egy kis csúszás ha mondjuk várták a pénzt és nem érkezett meg és így maguknak kell hirtelen kipótolni. Bár gondolom ezt te jobban tudod.


Ja és a tavaly még diákmunkásból lett irodavezető nekem is feltünt :)) Gondolom utólagosan előléptette magát!

No komment... :))

2012. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,nem csökkent a pontszámom,stabilan 82% régóta:)


nézz utána,diákokat alkalmaznak még erre is,hivd fel bármelyik irodát,most is diák fogja felvenni,és mint irodavezető mutatkozik be.


kérdező: megérkezett a pénzed?

2012. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!