Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szerintetek megérte, vagy...

Szerintetek megérte, vagy átverés lehet?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen kötöttem egy életbiztosítást, a kollégám aki intézi fizet mindenkinek, aki megköti 20000 ft-ot + 1 évet befizet. (Gondolom a jutalékából) 1 év után ha nincs fizetve, megszűnik, ha addíg baleset ér, elég jól fizet.

2012. nov. 21. 15:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
1 év után meg fog szűnni nem fizetés miatt, 1 évig azért fizetik helyetted mert a biztosító cég az 1 évnél hamarabb (nem fizetés miatt) megszüntetett biztosítások után nem fizeti ki, illetve visszakérheti a kifizetett jutalékokat. Ebben nincs semmi átverés, te jól jársz meg a kollégád is mert a biztosító jóval több jutalékot fizet egy több évre kötött szerződés után mint 20 e.ft.
2012. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

azért nézz utána, mert sok tanácsadó így adja el, hogy egy évig kell fizetni, és rendszeres díjas biztosítást köt. Egy évet befizet, de a második évtől jönnek a csekkek. És az első rosszul tudja, az első évben 100, a másodikban 66, a harmadikban 33%-ot írnak vissza, ezért gyanús nekem az 1 év, mivel jutalékvisszaírás 3 évig van az esetek 95%ában. Lehet, hogy ez egy kockázati biztosítás, de azok is tovább szoktak szólni, hacsak nem balesetbiztosítás, mert nem tudom, hogy éri meg, hogy ad 20000-et, ennyi jutalékot egy egy éves biztosításért nem szoktak kapni a tanácsadók sehol. Ez elég magas jutalékot feltételez, ahhoz meg nem egy éves biztosítást kell kötni.

Biztosító ügyfélszolgálatán dolgozom másfél éve, illetve előtte 8 hónapig voltam üzletkötő egy másik cégnél, tapasztalatból mondom.

2012. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

az ügynök ad neked pénzt?!

ez gyanús!

2012. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"És az első rosszul tudja, az első évben 100, a másodikban 66, a harmadikban 33%-ot írnak vissza, ezért gyanús nekem az 1 év,"


Ki beszélt itt arról hogy BÁRMIT visszaírnak a kérdezőnek?? A BIZTOSÍTÓ 1 év után már nem kéri vissza a biztosítások után kifizetett JUTALÉKOT az alkuszcégtől! Ők pedig ebből osztják vissza a kérdezőnek a 20 rugót, és fizetik a biztosítást 1 évig! Ez egyébként teljességgel törvénytelen-lenne ha kiderülne hogy te az alkuszcégtől ezért pénzt kaptál hogy aláírd!

Jó reggelt, kedves utolsó előtti!

2012. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"Ez elég magas jutalékot feltételez, ahhoz meg nem egy éves biztosítást kell kötni. "


Ezek a biztosítások eleve úgy vannak kitalálva is hogy 1 év után be lesznek döntve, és a lényeg hogy a biztosító a legmagasabb jutalékot fizesse ki. Pont ezért a biztosítás időtartalma maximalizálva van, tehát még véletlenül sem 1 évre szól. Az alkuszcég 1 év után szépen megszűnik létezni, a biztosító meg néz mint a vett malac.

Mondjuk aki emiatt sajnálja őket az nem tudja milyen pénzeket húznak azokon akik tényleg bajba kerülésük miatt nem fizetnek. Ez a veszteség nekik aprópénz.

2012. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Pataki Éva ***** válasza:

Hát neked biztosan megérte! Egy filléredbe sem került, és van védelmed. Az üzletkötőnek ebben mi a buli, azt nem nagyon értem...ha fizet neked 20 ezret, meg még az éves díjat is befizeti helyetted...(ami mennyi is?)

Én 15 éve dolgozom biztosítósként, de még soha nem fizettem senkinek semmiért. Ez a történet megint lejáratása azoknak akik komolyan dolgoznak ezen a területen.

2012. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam, hogy a kérdezőtől írják vissza, hanem a tanácsadótól, és nem, nem egy évig, hanem 3 évig. 6. éve vagyok biztosítónál, onnan tudom. Ha fals üzleteket köt a tanácsadó, az biztosítási csalás.
2012. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Az üzletkötőnek ebben mi a buli, azt nem nagyon értem..."


Az hogy iszonyat sokat keres a biztosítótól kapott jutalékokkal.

2012. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egy biztos, az üzletkötő az ügyfélnek nem fizethet semmit. A kérdésből az nem derül ki, hogy ez a kollégád biztosítási üzletkötő vagy csak van egy ismerőse aki biztosítózik és így szerzi neki az ügyfeleket. Ha viszont ő a biztosítási üzletkötő, akkor az csalás és jelenteni kell a PSZÁF-nál. A hatósági engedélyével játszik.
2012. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Na jó, de milyen biztosítás ez? Csak élet? Vagy megtakarítás is van benne?

És amikor felhívtak a biztosítótól beazonosítás céljából, akkor elmesélted, hogy kaptál érte pénzt?

Kusza ez...de megyek Hozzátok dolgozni...

2012. nov. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!