Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fedezetlenségi díj---hogyan...

Fedezetlenségi díj---hogyan lehet elkerülni a befizetést? Hogyan hajtják be, ha nincs itthoni jövedelmem? új rendszám?

Figyelt kérdés

Tavaly váltottunk kötelezőt, amivel egy alkuszt bíztunk meg.

2011.11.11-én meg is kaptuk az ajánlatot, amit csak alá kellett írni így a díjunk negyedére csökkent. Az előző biztosító még küldött egy csekket 11.12-12.01ig. Majd vártam az új csekket de nem jött semmi se az allianztól se az újtól minden telefonomra azt válszaolták, hogy csúszás és ne aggódjak mert kiszámlázzák úgyis nem is aggódtam..most a napokban jött a negyedéves csekk ami 2012.11.12től szól negyedévre és jött vele egy 230400Ft-os csekk fedezetlenségi díjra nyilatkozva. Elmentem az alkuszunkhoz, hogy mi ez mivel eddig se csekk nem kött se a biztosító nem értesített, hogy megszűnt a kötelezőnk, pedig benne van a pszaf-ben h 15 napon belül egyértelműen jeleznie kell h felbontotta velem a szerződést. Nem kaptam semmilyen levelet se csekket pedig addig rendesen küldték...mi van ha nem fizetem be a fedezeltenségi díjat? hogyan lehet elekrülni? hogyan hajtják be?


2012. dec. 2. 23:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez a fedezetlenségi díj, nem tudom hány kw-os az autód, de kb egy évre szóló napi büntetések összege. Ez csak úgy fordulhatott elő, hogy 2011.11.11-től 2012.11.11-ig nem volt érvényben a biztosításod. Amikor az alkusznál megkötötted a biztosítást, az előzőt felmondtad az allianz-nál a szerződés lejárta előtt legkésőbb 30 nappal? Meg a kérdés az, hogy nem úgy kötötted-e meg az új biztosítást, hogy a kockázatviselés kezdete beleesett a még érvényben lévő biztosításba? Mert ilyenkor az új nem érvényes, hiszen 2 kötelező nem lehet egy időben. Másra nem tudok gondolni. De ha díjnemfizetés miatt megszűnt a biztosítás, akkor azt kötelező ugyanott újrakötni, ahol megszüntették, a fedezetlenségi díjjal együtt. Kivéve: ha üzembentartót cserélsz, mert ilyenkor a te nevedről lekerül a biztosítás és az új üzembentartónak kell új biztosítást kötnie az autóra.
2012. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!