Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kedves Mindenki. Szerintetek...

Kedves Mindenki. Szerintetek mennyire népszerű a pénzügyi tanácsadói munka? Ki csinált már ilyet és mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy nagyon népszerű munka, a munkaadók körében. Csak akkor adj pénzügyi tanácsot, ha valódi tudás és tapasztalat is van mögötte! Különben Te fogsz égni az ügyfél előtt!
2012. dec. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Népszerunek népszeru, az más kérdés, hogy a pénzügyi tanácsadók 90%-a nem ért hozzá. Ez tipikusan az a dolog amit nem lehet iskolában megtanulni. Az én szememben egy olyan tanácsadó, aki maga nem foglalkozik pénzügyi befektetéssel, hanem csak tanácsokat osztogat, az hiteltelen.

Elmehetsz egy OKJ-ra, megélsz belőle valószínuleg, de a kisnyugdíjasokon kívül sok nagyobb megbízást nem fogsz kapni, ha nem csinálod komolyan.

2012. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
90%
Én tanácsadóként dolgozom, 4 év alatt sikerült annyi tudást összeszedni, hogy bátran mondhatom, megállom a helyem. Szolgáltatás szempontjából kevésbé népszerű, próbálj meg valakit megszólítani azzal a mondattal, hogy "Szia, pénzügyi tanácsadó vagyok!" Menekül. Viszont az ügyfeleim senki másra nem bíznák a pénzügyeiket. Körükben népszerű vagyok, elhívnak a lakásavatóikra, szülinapi partiikra, barátként tekintenek rám. Hálás munka, ha kitartó vagy, és nem adod fel az első nehézségeknél.
2012. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég népszerű és nagyon jól lehet keresni.A probléma az,hogy mint minden szakmában itt is elég sok a hozzá nem értő okoskodó kis sutyerák. Nem a korral van a gond,hanem a tudás hiányával...Saját magad akarsz dolgozni,vagy valamelyik cégnél?
2012. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem egyszerű a kezdet, szeretik lerázni a pénzügyi tanácsadókat. De valakinek meg pont arra van szüksége...mostanában elég agy divatja van, meg állítólag jó lehetőségekkel kecsegtet. De sok elutasítással jár, kitartás kell hozzá.
2012. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Pénzügyi tanácsadó!? Hmmmm... Hülyeséget én is tudok beszélni, de még sem teszem. Inkább tisztességes munkából szeretnék megélni.
2012. dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Hülyeség. Az embereket olyan befektetésre kell rábeszélni, amit a mai nehéz életben senki sem tud megtenni, mert nincs pénz. Olyan mint a reklám, csak neked kell elmenni emberekhez, agitálni, és rádumálni őket, ami nem fog menni, ezért nem is fogsz keresni semmit.
2012. dec. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Eloszor is,senkit semmire nem kell rabeszelni, ha hnoszutavon szeretned csinalni.Ez egy hulye rogeszme, amit a kedves ugynokoknek koszonhetunk!Udvozletem kuldom nekik innen is...


Masreszt eleg nepszeru, de ahogy mar elottem is irtak nagyon sok kitartas kell hozza!Eleg turelmesnek kell lenned ahhoz,hogy a sok nagyokost vegighallgasd es ne kuldd el a francba amikor nekiall kioktatni csak azert,hogy ne tunjon olyan tudatlannak.

Az viszont nem derul k a kerdesedbol,hogy maganszemelykent,vagy egy tanacsado cegnel szeretnel dolgozni


Egyebkent mi az amiert ez a munka nem tisztesseges?

2012. dec. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 masni1 válasza:
29%
A pénzügyi tanácsadói munka magyarra fordítva biztosítások eladása. Erkölcsileg trágya, mert ha vinni akarod valamire, akkor jellemtelenül kell hazudni, átverni, és erre a tanfolyamon meg is tanítanak. Kérdésem: Hogy adsz pénzügyi tanácsot ( befektetés, kölcsön, megtakarítás, költségcsökkentés ) ha Te ilyen munkára kényszerülsz. Eleve hiteltelen vagy, az pedig bukta......
2012. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan errol beszelek kedves utolso!


Mindenki azt hiszi,hogy aki penzugyi tanacsado az biztositasokat tukmal.Ez a tevhit!Persze,en is viszek az ugyfeleimnek biztositasokat,ha arra van szukseguk.De nem ebbol all a munkam!A legtobb ugyfelem befektetés miatt lett az ugyfelem,nem azert,mert rajuktukmaltam valami lakastakarekpenztart vagy eletbiztositast...


Jo lenne,ha az ugynokoket nem neveznenk penzugyi tanacsadonak,mert igy a tenyleges penzugyi tanacsadokat egetjuk le!

2012. dec. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!