Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » El akarok állni a 30 napos...

El akarok állni a 30 napos határidőn belül a unit-linked biztosításomtól. Ehhez állítólag csak egy nyilatkozatot kell erről küldenem a megfelelő címre. Ez a nyilatkozat hogy nézzen ki?

Figyelt kérdés

Mennyire kell hivatalosnak lenni, vagy látszódnia? December 19-én kötöttem, tehát egy hetem van még és csak most jöttem rá, hogy ez a szerződés nekem egyáltalán nem éri meg, mert rettenetes költségei vannak. 450 ezrem van benne (a jelenlegi megtakarításaim nagy része) és nem szeretném elbukni. Így is vonnak már le adminisztrációs és kötvényesítési költséget, de azt felfogom tanulópénznek, csak a nagyja ne vesszen el.


Gondolom nyomtatott A4-es lap, amiben leírom pár sorban, hogy én, ABC lemondok/felbontom/elállok az XYZ szerződésszámú biztosításomtól, amelyet ekkor kötöttem, a 30 napon belül, stb. A papír alján pedig tollas aláírás. Ez elég?



2013. jan. 12. 16:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%
Az a 10e lemászhatott a befektetés miatt is, ha abban a néhány napban épp lefelé ment a befektetett lóvé.
2013. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tanképpen azokat a magas költségeket a befektetés időtartama alatt azért fizeted cserébe, mert

- te magad nem akarsz/nem tudsz foglalkozni azzal, hogy időnként ránézzél a saját befektetésedre, és azt akkor összehasonlítsd más alternatív befektetési formák nyújtotta lehetőségekkel.


- magadtól akarod megvédeni önmagadat. Azaz attól a kísértéstől, hogy mielőtt eléred a magad számára kitűzött megtakarítási célt ( nyugdíjkieg, gyerek majdani egyetemi taníttatása Oxfordban,....) mégiscsak hamarabb elköltsd. Az alacsony kötvény-visszavásárlási érték erős visszatartó erő.


Bár látszólag hülyén hangzik a valóságban mégis ez a helyzet, emberi természet, hogy nehezen áll ellen kísértéseknek, amit aztán mégis megbánhat.


Szerintem tök felesleges ilyen kötött és költséges megtakarítást választani. De ehhez az kell, hogy időnként foglalkozzon az ember saját megtakarításával és önjáró módon hozzon döntéseket menet közben, figyelje a változásokat, amik hatnak az épp meglévő kötvényére, főleg ha fontos neki, hogy ne csak infláció alatti hozam jöjjön ki 20 év múlva a zsákból.


Aki meg ezzel nem akar bíbelődni, az megteheti, hogy folyamatosan pl. pénzpiaci alapot vesz a megtakarítandó pénzéből és akkor is fegyelmezett marad, ha szirénhangokat hall.


Dehát tudjuk, hogy az embert nem ilyen fából faragták. Sokaknak még tényleg megérheti ígyhát a magas unit-linked bizt. díj, mert ennek árán a végén még mindig megvalósíthatja a célja lényegét

2013. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sztem, jól tetted, hogy felmondtad, barátom 10 éven keresztöl fizetett 1 millát évente a bnetes bagázsnak, most járt le neki és csak 6,9 millát kapott vissza. Egy nagy átb@szás az egész. Erre 20 év múlva nagyon sokan rá fognak jönni, sajnálom őket.
2013. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!