Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Külföldi biztosításban jártas...

Külföldi biztosításban jártas embereket keresek!? (Különösen Anglia és Hollandia)

Figyelt kérdés
A szituáció: Angliai cégnek dolgoztam és oda is fizettem az adót és a biztosítást, de a munkavégzés helye Hollandiában volt.Hollandiában kórházban voltam, de mivel nem volt helyi biztosításom rengeteget kellett fizetnem. A cégem állította, hogy majd később ezt anglia visszafizeti. Most hogy igényelném vissza a kórházi számlákat, Angliában azt állítják, hogy a biztosítás csak anglián belül terjed ki és nem áll módukban visszafizetni. Akkor most ez hogy is van? Egy európai uniós tagállamba fizettem a biztosítást, egy másikban pedig kórházban voltam és nem jár vissza a pénz? Valaki segítene ebben?
2013. febr. 19. 16:02
 1/2 Leveltetu ***** válasza:
mindket kijelentes igaz es egyik sem....a helyzet a kovetkezo...Ket kulon biztositasi rendszerrol van szo, kulon kulon mukodik mindeketto, a kapocs kozottuk az utasbiztositas(lasd utazas biztositas, vagy nemzetkozi biztositasi kartya) amit a cegednek kotelezo modon ki kellett volna allitani a reszedre mivel mas orszagban vegezted a munkad...ha ezt a kartyat nem kaptad meg kihelyezesed elott akkor bucsut vehetsz a visza igenylesednek mivel nincs mi alapjan visszaigenyeld ( a kartya minden unios tagallamban ervenyes barmilyen ellatasrol legyen szo, illetven elismert minden biztositasi rendszer altal, minden orszagban)...sajnos ezt a penzt buktad de amit megtehesz hogy a human eroforras munkatarsat a masodik emeltrol a gurigas szekevel az ablakon keresztul kilokod.. :))
2013. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha az Eu-s TB kártyára gondolsz (EHIC) az volt, azt megcsinálták, csak éppen akkor nem volt ott nálam. Ez esetben mi a teendő?
2013. febr. 28. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!