Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásbiztosítás váltás, hogy...

Lakásbiztosítás váltás, hogy működik?

Figyelt kérdés
nekem azért van, mert a bank így adott hitelt, de lehet váltanék, talán olcsóbb lenne, vagy többet fizetne, mint az Uniqa, de nem tudom, hogy erről tudnia kell-e a bankomnak, meg mennyi meló átírni, meg le kell mondani az egyiket, hogy a másik menjen és ez megéri az évi párszáz ft különbséget vajon?
2013. febr. 21. 11:30
 1/3 anonim válasza:
100%
A lakásbiztosítási váltás is biztosítási évfordulóhoz kötődik, vagyis a biztosítási évforduló előtt 30 nappal fel kell mondani írásban a szerződést, évfordulóra. Ez az első lépés! Ha banki hitel kötődik a biztosításhoz, akkor egy un. hitelfedezeti igazolást kell kérni a banktól, ami a hitel paramétereit tartalmazza, majd ezzel a papírral fel kell keresni az új biztosítót, aki a hitelfedezeti igazolás tartalmának megfelelően hitelfedezeti záradékkal látja el a lakásbiztosítást, és aláírja a bank által kiadott hitelfedezeti igazolást! Ezt a banknak vissza kell vinni, a biztosítási ajánlattal együtt, aki nyugtázza a történteket! Vannak bankok, akik ezt hitelszerződés módosításnak tekintik, és szerződésmódosítási díjat kérnek! Szerintem pár száz forintért nem éri meg az utánajárást!
2013. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem, a párszáz ft-ért nem, de a biztosítatndó ingó és ingatlan tekintetében már egy millió a differencia az új biztosító javára, így még gondolkodom
2013. febr. 22. 11:36
 3/3 anonim válasza:
Szerintem kalkulálj egy alkusznál a neten, ők elintézik az egészet, nem kell utánajárnod, viszont fele is lehet a biztosítási díj. Nálunk nem volt gond a biztosítóváltás a bankban, nekik mindegy ki a biztosító, csak az a lényeg hogy legyen biztosítás. Érdemes évente újra számíttatni a lakásbiztosítást, mert változhatnak. Az emberek a KGFB-t évente nézik, de a többi biztosítást nem, nem értem miért.
2013. márc. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!