Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mire hivatkozhatok? Felszólítá...

Mire hivatkozhatok? Felszólítást kaptam visszamenőleges lakásbiztosítás kifizetésére. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A lakásbiztosítást beszedési megbízás alapján minden hónapban leemelték a bankszámlámról,viszont be lett állítva egy limit. Mivel ezt a limitet túl lépte a biztosítási összeg, nem tudta 3 hónapon keresztül leemelni a számlámról. Most kaptam egy papírt, melyben felszólítanak a három havi hátralék és adminisztrációs díj kifizetésére.Az ügyintéző a banknál kötött nekem egy új biztosítást,azt mondta nem lesz a korábbiból semmi gond,megszűnik és kész.

Visszamenőleg követelhetik rajtam, úgy, hogy nem is az én hibámból nem lett fizetve?

Ha kárt jelentettem vna be akkor fizettek volna? Egyszerűen kész viccnek tartom...


2013. márc. 28. 09:55
 1/5 anonim válasza:

Részben a te hibád. Biztosan kaptál értesítést, hogy megemelik az összeget/nem tudták levonni 3 hónapon keresztül. Nem intézkedtél a limit megemeléséről...stb.

Szerintem jogosan követeli visszamenőlegesen az összeget. Valamint nem árt utánajárnod, hogy megszűnt-e a biztosítás.

2013. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyértelmű, hogy Te is hibás vagy, hiszen a Te dolgod gondoskodni arról, hogy a biztosítási díj rendelkezésére álljon a biztosítónak, vagy bármely más szolgáltatónak a megjelölt határidőben.

"Ha nem jön a busz, biciklire kell pattanom":)

2013. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,az az én hibám,de ezért is mentem be a bankba,h megbeszéljem az ügyintézővel.Ő azt a tájékoztatást adta, hogy van egy ettől jobb csomag,szüntessem meg ezt a biztosítást és váltsunk át egy másikra.Ezt meg is tettük.

Törvény szerint:

5:15. § [A díjfizetési kötelezettség elmulasztásának következményei]


(1) Ha az esedékes biztosítási díjat nem fizetik meg, a biztosító – a következményekre történő figyelmeztetés mellett – a szerződő felet a teljesítésre a felszólítás kézhezvételétől számított harminc nap póthatáridővel írásban felhívja. A póthatáridő eredménytelen elteltével – eltérő megállapodás hiányában – a szerződés az esedékesség napjára visszamenő hatállyal megszűnik, kivéve ha a biztosító a díjkövetelést bírósági úton érvényesíti.


Mivel nincs bírósági végzés, visszamenőleg, az esedékesség napjával megszünteti a biztosításom,igaz? Tehát ez azt jelenti,hogy nem jogosan követelik rajtam azt az összeget...Nem? Vagy valamit félre értek?

2013. márc. 28. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Mostanában a biztosítók igyekeznek behajtani az elmaradt díjakat, mert sokan vannak akik egy jobb ajánlat miatt évforduló előtt váltanak.


Amennyiben nem értesít a biztosító, hogy törölte a szerződésed, akkor az él, tehát követelheti a díjat. Csak akkor mentesülsz a díjfizetés alól, ha a szerződés megszüntetéséről értesítést kapsz.

2013. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Át kellett volna dolgozni. Nem újat kötni! Csak mivel az átdolgozásra minimális a jutalék ezért választotta gondolom az új kötést, és akkor nem szűnt volna meg a régi sem. Felmondani évfordulóval lehetett volna, most minden biztosító fenyeget ilyen behajtós levelekkel, bár olyannal még nem találkoztam aki tényleg a bíróságon kötött volna ki.
2013. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!