Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mikor szüntessem meg az...

Mikor szüntessem meg az életbiztosításomat?

Figyelt kérdés
2008-ban kötöttem befektetéshez kötött életbiztosítást, kb. 700.000 Ft-nyi befizetés mellett most kb. 400.000 Ft a visszavásárlási érték, a biztosítás értéke pedig kb. 500.000 Ft. 1 éve szüneteltetem a díjfizetést. Mikor lenne célszerű visszavásárolnom a biztosítást, ha nem akarom tovább fizetni? Ilyen keveset ér a befizetett pénzem, tovább nem akarom pocsékolni, mert úgy érzem soha nem kapom vissza azt az összeget, amit idáig befizettem.

2013. júl. 24. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 évig fizettem 300 ezret/év... és a 3. év végén már nem tudtam... 40 ezret (!?) kaptam vissza a 600 ezerből. Így jártam. Az első 3-4 évben a legrosszabb visszavásárolni. De kérdezd meg az ügyintézőt, kutya kötelessége megmondani!!!
2013. júl. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pataki Éva ***** válasza:
53%
Tisztelt Kérdező! A két legfontosabb dologról nem ír, ami döntően meghatározó. Ez a kettő hogy hány éves az eredetileg megkötött szerződés, és milyen alapokban van.A megkötéskor pontosan látszik a visszavásárlási táblázatban hogy hány eltelt évnél ez hogyan alakul.A biztosítók az előre kalkulált költségeket levonják az első két év befizetéséből, akár végigfizeti, akár nem.A a másik fontos dolog hogy milyen alapokban helyezték el. Ha az indításhoz képest az alapok értéke csökkent, akkor még ez is befolyásolja a visszavásárolni kívánt összeget.Az ilyen típusú biztosításokba is lehet kötni kiegészítőket,annak a díját viszont nem szabad beleszámolni a tőkegyűjtésbe,mert a szolgáltatásokért fizetni kell.Én is úgy gondolom hogy egy ilyen üzlet megkötéséhez bizalom kell,és ha már előtte nem beszélték át az összes várható lehetőséget az üzletkötővel, akkor épp itt az ideje. Ez a dolga, ezért kapja a jutalékot.
2013. júl. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Pataki Éva ***** válasza:
0%
Az előző válaszadónak üzenem, sajnálom hogy így járt, én mindenképp azt tanácsoltam volna, hogy szállítsa le a díjat minimáldíjra, és amikor lehet díjmentes leszállítást kértem volna ha még a minimáldíjra sem futotta volna.A visszavásárlás a lehető legrosszabb dolog .És igen, aki két éven belül szünteti meg a díj fizetését, annak a befizetése elveszik.Két év után pedig százalékos arányban nő a visszafizetés mértéke.Üdv Éva
2013. júl. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Én semmiképp nem vásároltatnám vissza addig, amíg legalább nominálisan el nem éri legalább a befizetés értékét. Ez törvényszerűen megtörténik egy kockázatos portfóliónál, ha elég sok idő van hátra, ha meg csak 10 éves, akkor lehet, hogy át kellene tenni (átváltás az egységalapok között) egy kötvényalapba, ha nem bízol a mostaniban. Milyen eszközalap(ok)ról van szó különben?


Kiegészítő biztosítás nincs benne?

Ha igen, akkor azt meg kell szüntetni, mert annak a külön költsége nem túl szerencsés.


Az egységszámla egyenlege mennyi?

Mennyi időre tervezted eredetileg?

2013. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Kérdéseikre válaszolva, 10 évre kötöttem Armada Optima befektetéshez kötött életbiztosítást.

4 évig fizettem, most 1 éve szüneteltetem a befizetést.

Főbiztosítás 1millió Ft, +2 kiegészítőbiztosítás 2+2millió Ft.

Jelenlegi egyenlegem 566e Ft, visszavásárlási érték 420e Ft. 4 év alatt 760e Ft-to fizettem be.

2013. júl. 25. 10:37
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ebből így soha nem lesz semmi a kiegészítők miatt - valószínű az egész bukta (alacsony egységszámla-egyenleg) azok miatt volt, bár még mindig nem mondtad, hogy milyen eszközalap, pedig az egésznek az a lényege.
2013. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azt sem szabad elfelejteni, hogy sok esetben a visszavásárlási táblázat úgy van összerakva, hogy adott évben pont akkora levonást érvényesítenek, mint amekkora költség a szerződés lejáratáig még normál esetben fennállna. Tehát mindegy hogy bent hagyod, vagy kiveszed, a költségek szempontjából ugyanannyit buksz.


Én ugyanilyen helyzetben voltam, a felmondással spóroltam magamnak 400 eurót, és mióta lezártam ezt az átverős történetet és a pénzemet jobb helyen tudom, még aludni is jobban tudok! ;-)


Egy hasznos cikk a témában: [link]

2013. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Azt, hogy törvényszerűen megtörténik egy kockázatos portfóliónál, hogy a bent lévő pénzed nominálisan előbb-utóbb eléri a befizetés értékét, el ne hidd. Se a biztosító, se senki más ilyet nem garantál neked. Az ügynökök előszeretettel mutogatnak mindenféle szép grafikonokat, ahol a befektetési alap évek óta szárnyal, de olyan alapok is vannak, amik évek (sőt évtizede) lejtmenetben vannak.
2013. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ami még fontos, de senki nem írta le kerek perec, csak utalt rá: a kiegészítő biztosítások - bármik is legyenek - szépen zabálják fel az egységszámla egyenlegedet, így a visszavásárlási értéket is, mivel azoknak díja van és levonják akkor is, ha te szünetelteted a befizetést!
2013. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lenne még 2 kérdésem:

1. a kiegészítő biztosításokat minden további nélkül megszüntethetem? Milyen következmény lesz ennek?

2. Ha megszüntetem a biztosításom 4 év befizetés után, kell-e kamatadót fizetnem a fentieket (eredeti kérdésben leírtakat) figyelembe vesszük? (kevesebbet ér a pénzem, mint a befizetésem).

2013. júl. 29. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!